Sunday, June 23, 2013

Reagon PD: Vota e lirë e shqiptarëve do të respektohet me çdo çmim

 Shkruar nga Elis Kuci
PD ka reguar ndaj deklaratës së Metës dhe ramës se do të marrin pushtetin me çdo çmim. Përmes një deklarate për mediat, PD paraljmëron se cilido që zgjedhje një rrugë tjetër për marrjen e pushtetit përveç votës do të përballet me ligjin.
“Partia Demokratike i shpreh ngushellimet familjes se viktimes dhe i uron sherim te shpejt kandidatit per deputet Mehill Fufit dhe te afermit te tij, Kastriot Fufi.
Partia Demokratike denon me ashpersi cinizmin, papergjegjeshmerine dhe thirrjen per dhune te çiftit Rama –Meta, qe te etur per pushtet shpallin se jane te gatshem me cdo mjet te permbysin qeverine demokratike.

Partia Demokratike ju kujton ketyre aventuriereve politike se vota e lire e shqiptareve do te respektohet me cdo cmim dhe se cdo mjet tjeter, perveç votes se lire, per te marre pushtetin, ka vetem nje pergjigje ligjore: deshtimin e plote dhe total te aventures  dhe aventuriereve te saj.

Duke perfunduar, Partia Demokratike falenderon perzemersisht te gjithe zgjedhesit shqiptare per pjesmarrjen e larte ne keto votime dhe fton cdo qytetar te permbushe detyrimin e tij politik dhe atdhetar, te vojne sot, te mos i mungojne shqiperise kete dite percaktuese per 4 vitet qe vijne

No comments: