Sunday, January 25, 2015

“Tërmeti” ndodhi. Fitore e pastër e SYRIZA-s në Greqi. Ja rezultatet

Janë mbyllur para pak minutash qendrat e votimit në të gjithë Greqinë për zgjedhjet paralamentare të 25 janarit. Ndërkohë që ka nisur edhe publikimi i exit-polleve të para. I pari exit-poll është publikuar nga Kapa Research dhe flet për një fitore të pastër të radikalëve të majtë të SYRIZA-s.

Tmerri i Auzhvicit – 27 Janari dita përkujtimore e viktimave të regjimit nazist

Emri Auzhvic lidhet me krimet më të tmerrshme dhe vuajtjet e paimagjinueshme. Edhe sot e kësaj dite kampi i shfarosjes ngritur prej nacionalsocialistëve mban vulën e vet në historinë gjermane.

Kush është Alexis Tsipras, kryeministri i ri i Greqisë

Politikani i majtë grek, Alexis Tsipras shihet si mjeshtër i politikës realiste. Ai është karizmatik, i drejtpërdrejtë dhe miqësor në takime. Po çfarë dëshiron të arrijë ai? Krijimi i mazhorancës dhe ruajtja e saj – kjo moto është lajtmotiv i politikës së Alexis Tsipras. Për këtë dëshmon biografia e tij. Pikërisht në vitin historik 1989, zëdhënësi i nxënësve, Tsipras futet në organizatën e rinisë së partisë komuniste greke, KKE.

Koktejli i shijshëm efektiv për rënien në peshë

Nje kokteil i shijshem dhe natyral per te rene ne peshe.
Si përgatitet: Në një litër me lëng boronice 100% (në pamundësi të lëngut të freskët të boronicës, përgatisni çaj boronice. Në një litër ujë të valuar shtoni 10 bustina çaji me boronicë) shtrydhni 4 kokrra limoni dhe 4 kokrra portokalle.

Një ushqim i thjeshtë që vret qelizat kancerogjene

Qepa e kuqe, sugjerohet ta konsumoni për shumë arsye shëndetësore. Ekspertet keshillojne te mos e zieni apo piqni tepër, sepse humb substancat shëruese, prandaj pikërisht për këtë arsye duhet ta konsumoni të papërpunuar. Ja efektet kurative te saj: