Wednesday, April 17, 2024

Shpërthen 'lufta' brenda çiftit, Kryemadhi akuza të forta Metës: Lëri filmat e vjetër, po i shërben Ramës!


Monika Kryemadhi ka reaguar menjëherë pas deklaratave të forta që ka bërë bashkëshorti i saj, njëherësh kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta.Ajo thotë se opozita duhet të vijë me dije, vizion dhe propozime konkrete, që ngjallin shpresë dhe besim për popullin shqiptar, jo me filmat e vjetër. 

Ambasada amerikane e ashpër me retorikën kërcënuese ndaj kreut të SPAK

 


Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë dënoi sot sulmet e “drejtpërdrejta dhe të tërthorta”, siç shkruhej në deklaratën e tyre,  kundër SPAK-ut ndërsa mbështeti qëndrimin që ka mbajtur Këshilli i Lartë i Prokurorisë pas deklaratave të kreut të PL, Ilir Meta kundër kreut të SPAK, Altin Dumani.

Berisha: Të premten të përzëmë për zverku hajdutin zvarranik nga bashkia


Kreu i PD, Sali Berisha ftoi sot qytetarët e Tiranës ti bashkohen të premten protestës para bashkisë. Të premten të përmbushim detyrimin tonë, të përzëmë për zverku hajdutin zvarranik nga bashkia, tha Berisha.

PJESË NGA FJALA E BERISHËS/ 

Kryemadhi, kritike me opozitën dhe të shoqin: Mos u shfokusoni nga inceneratorët

 


Monika Kryemadhi, e cila pritet të humbasë funksionet e saj në PL, ka kërkuar sot që opozita, duke nënkuptuar edhe PL e Metës duket të fokusohet te inceneratorëz.

”Shfokusimi nga INCENERATORËT që unë kam kallëzuar me përgjegjësinë e firmës time dhe protagonizmi BOSH janë sot shërbimi më i mirë që mund ti bësh Edi Ramës, Erion Veliaj & Bandës së tyre.

Denoncimi me fakte, prova dhe firmë konkrete kundër bandës në qeveri dhe bashki; këto janë tema kryesore që mendoj se duhet të udhëheqin

Metaj thirrje Dumanit: Merri florinjtë dhe fabrikat e mia, jepja shqiptarëve, jam gati të vdes...


 Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka vijuar me akuzat ndaj kreut të SPAK, Altin Dumani. Ai i bëri thirrje Dumanit që t’i sekuestrojë pasuritë e tij të supozuara, florinjtë apo dhe fabrikat dhe t’ua shpërndajë shqiptarëve.

Po i them Dumduanit ke çuar dhe njerëz që të më mbushin mendjen që të ikë nga Shqipëria

 


Dosjet që ai ka në Prokurorinë e Posaçme ka bërë që Ilir Meta të nis sulmet ndaj kreut të SPAK, Altin Dumanit. 

Por sot kreu i PL kaloi çdo vijë të kuqe me akuzat dhe fyerjet e bëra ndaj, Dumanit.

Sunday, April 14, 2024

Sinqeriteti i zonjës Xhaçka,"për t'malit"

 


Nga Irena Beqiraj

Sot rrjeti ishte mbushur me një sekuencë të intervistës së deputetes Xhaçka, në të cilën ajo shprehej se “plazhi i është dhënë bashkëshortit të saj kundrejt tarifës, me qëllimin që të mos vijnë ato nga mali edhe të ngulin çadrën pasi investimi ka qëllimin ekselent të ofrojë turizim cilësor”!

Sinqeriteti I Oltes është çarmatosës .

E para punë e opozitës është të lirojë kryetarin e saj nga izolimi!


 Nga Enver Bytyci

Çdo opozitë ndërton strategjinë e vet për të ardhur ose për t’u rikthyer në pushtet. Opozitarizmi është tipar i demokracisë dhe kalimi nga qeverisja në opozitë shërben për reflektim e për rritje të kapaciteteve politike e në fushën e menaxhimit dhe administrimit të shoqërisë. Partia Demokratike e Shqipërisë sot

PS nuk i hoqi mandatin Xhaçkës, Basha: Pazari i hallexhinjve, kërkojnë rifutjen e 'non gratës' në grupin parlamentar të PD


 Kryetari i Partisë Demokratike zyrtare, Lulzim Basha ka komentuar nga Devolli vendimin e Kuvendit për të mos çuar në Gjykatë Kushtetuese mandatin e deputetes socialiste Olta Xhaçka.

Sipas Bashës, ky është një tjetër pazar mes qeverisë dhe ata që ai i quan “hallexhinj”.

Australia sjell dosjen “Sindikata e Krimit Tomë Doshi”; nis goditja ndërkombëtare ndaj mikut “non grata” të Edi Ramës


 Pas ardhjes së dosjes në Tiranë; Edi Rama e Tomë Doshi, të vënë në dijeni; janë ri-bashkuar për të shmangur goditjen ndërkombëtare... Kjo u pa qartë në votimin për mandatin e Olta Xhaçkës, ku 3 deputetët e PSD-së, votuan duke plotësuar 72 vota në parlament, pasi PS

Ish ‘bandillët’ e Olta Xhaçkës me rrënjë nga mali: Nga buron racizmi i ish ministres?

 


Kuvendi hodhi poshtë edhe kërkesën e opozitës për dërgimin e mandatit të Olta Xhaçkës në Kuvend.

Ish-ministrja ishte e ftuar në emisionin Top Story në Top Channel ku foli si rrallë herë për mandatin, për

Olta si modeli i nudistëve qeveritarë


 Nga Ilir Levonja

Si është e mundur që i zemëroheni Oltës, për një deklaratë që është njëqind për qind, mentaliteti social i intelektualit partiak. Olta vjen nga ajo kastë nudistësh që ne shqiptarët i kemi përkrahur publikisht pavarësisht histerisë mbi nderin, familjen, k*rvërinë,