Thursday, March 28, 2024

Milionat e ‘Judës’ Lulzim Basha (Sisel dhe lojrat Online)

 


Është një politikan që teksa flet për politikë, prodhon rregullisht meme, por me bizneset e veta është shume serioz dhe nuk gabon asnjëherë. Ky politikan është Lulzim Basha, dhe sa here opozita humbet bizneset e tij lulëzojnë.

Sunday, March 24, 2024

Letra që Silvio Berluskoni shkroi në spital dy ditë para vdekjes

 


Mediat italiane kanë publikuar një letrën e fundit të shkruar me dorë nga Silvio Berlusconi. Letra është bërë të njohur nga vajza e tij Marina Berlusconi në parathënien e librit të ri të Paolo Del Debbio. Sipas asaj që thotë vetë vajza, letra është shkruar në dhomën e spitalit San Raffaele të Milanos

Radio France: Dritëhijet e projekteve të dhëndrit të Trump në Shqipëri dhe Serbi

 


Jared Kushner konfirmoi më 15 mars në rrjetin X projektet e tij në Ballkan. Dhëndri i Donald Trump synon të ndërtojë resorte luksoze në Shqipëri dhe Serbi.

Nga Jean-Arnault Dérens dhe Laurent Geslin – Radio France Internationale

Në Shqipëri, Jared Kushner synon ishullin e Sazanit,

Gjekmarkaj: Duhet të ikë Rama, jo shqiptarët! Po e kthen Shqipërinë në Vilajet


 Nënkryetari i Partisë Demokratike Agron Gjekmarkaj deklaroi se PD sot është më e bashkuar se kurrë, pasi ka tejkaluar krizat e saj.

Gjatë fjalës së tij para demokratëve në Dibër, Gjekmarkaj tha se nga Shqipëria duhet të ikë Edi Rama dhe të rrinë shqiptarët.