Friday, April 12, 2024

Veliaj (me përparse kamarieri) më i braktisur se kurrë për bajram

 


Ndonëse në të gjithë librat e shenjtë shkruhet se bamirësia nuk duhet përmendur dhe trumbetuar, Erion Veliaj e ka vazhduar

Thursday, April 11, 2024

Lali Eri nuk është më ‘lulja në saksi’ e Yuri Kim


Shkruar nga Sokol Pepushaj

Kjo është pranvera që po thanë Lali Erin në vargun numerik të SPAK-ut...

Pse Lali Eri po shkon në burg këtë pranverë, duke lënë në lulëz dardhat e mollët e Pashallëkut të Bablokut?!

Nuk është meme/ Alibeaj: Vetëm unë dhe Luzim Basha po e mbrojmë SPAK-un


 Enkelejd Alibeaj, përfaqësuesi i grupit të deputetëve të Lulzim Bashës, deklaroi se vetëm ata po e mbrojnë SPAK-un nga sulmet që po i bëhen Prokurorisë së Posaçme nga ajo që ai e konsideroi si “politika e vjetër”, Partia Socialiste dhe Partia Demokratike e Rithemelimit.

(LISTA) Bardhi rikthen në grupin parlamentar të gjithë deputetët e përjashtuar nga Basha

 


Gazment Bardhi rikthen në Grupin Parlamentar të PD-së të gjithë deputetet e përjashtuar nga Lulzim Basha.

DEPUTETET E PERJASHTUAR NGA BASHA QE RIKTHEHEN

Tuesday, April 9, 2024

Lali ka qejf fiqtë, por drejtorët hanë 'kumbulla e mollë'


Shkruar nga Gjergj Zefi

Në skandalin e Lalit, që po bën të pamundurën ta mbulojë, fiqtë duhet të hyjnë në shportën e frutave, ku vjedhja dënohet sado lart të qëndrojë urdhëruesi...

Të gjithë kokat që 'hëngri' Olta Xhaçka: Nga djali i Shemsie Kadrisë te Artan Dulaku


 Nuk do jetë e papritur, që Olta Xhaçka t’i “hajë kokën” dhe Lindita Nikollës me shkarkim nga detyra, ngaqë bashkë me Bablokun po e

“Piranja” Eglantina Zere, 7 vite bëri kërdinë me të ardhurat e parkimeve; SPAK e la të lirë

 


Në gusht 2023 kur u emërua Drejtoreshë e Pastrim-Gjelbërimit të Tiranës, ajo i shkarkoi të gjithë punonjësit dhe i riktheu brenda 24 orësh

Rama dhe Veliaj qahen nga inkuizicioni mediatik


 Zbulimi i skandalit të drejtorëve të bashkisë, të cilët kalonin paratë publike që tenderonin vetë në kompaninë e tyre private 5D, po aq sa për korrupsionin shtetëror ka qenë një dëshmi për korrupsionin mediatik. Shumica e televizioneve, ato dy

Monday, April 8, 2024

A do bashkohet me Rithemelimin nëse humbin vulën? Ja si përgjigjet Alibeaj

 


Deputeti i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj tha se Partia Demokratike do pranojë pa asnjë koment publik ose jopublik vendimin e gjykatës së Apelit për vulën e partisë.

Loja e modelit Luli kundër Berishës, por pa Bashën në PD!

 


Nga Enver Bytyçi

Po bëhen tre muaj që qytetarët e Tiranës mblidhen çdo natë poshtë banesës së Sali Berishës dhe shprehin solidarizimin

Veliaj flet nga televizioni i inceneratorëve/ Komentuesit e “masakrojnë”

 

Kryebashkiaku Erion Veliaj ka shkuar mbrëmjen e kësaj të hëne në televizionin e inceneratorëve, “Top Channel” për të folur për drejtorët e tij hajdutë, të kapur nga SPAK-u.

Grida i tregon dhëmbët, Veliaj i lëpihet teksa ‘kullonte’ në djersë: Të kam shok, të kam vlla…

 


Lali Eri, pas lëpirjes që bëri ndaj Edi Ramës në Top Channel nuk kishte se si të mungonte edhe lëpirja ndaj moderatores, Grida Duma e cila duket se po e vinte në vështirësi me pyetjet e saj.