Saturday, November 30, 2013

Ju kishit Faj! Kishit Faj kur e late Sokolin të vetëm

Nga Mesila Doda

Shqetësimi për të cilin do të duhej të flisja sot ishte ai i ndodhive që tashmë na duken të kaluara, qysh prej një jete, importi i armëve kimike, dhe reagimi popullor që e ndoqi kur u kuptua që një vendim i mjegullt, me pasoja të forta mbi jetën e Shqipërisë dhe shqiptarëve po merrej dhe askush nuk dinte asgjë...madje edhe më tepër, po tentohej të shitej si një shans i madh, pasi ne të vegjlit e globit, tashmë do të zgjidhnim hallet e superfuqive. Kjo do të ishte tema për të cilën do të duhej të flisja gjatë seancës së kaluar, seancë e cila nuk u bë për shkak të një jete që humbi, për jetën e mikut tim më të mirë, Sokolit.
Kushdo në këtë sallë e di që hapat tona politikë përgjatë legjislaturës së kaluar dhe këtyre muajve të parë të opozitës kanë qenë thuajse gjithmonë të përbashkëta. Unë dhe Sokoli kemi përballur së bashku betejat elektorale në të njëjtin qark, në qarkun më të vështirë në Shqipëri për në demokratët, Fieri. Kemi punuar bashke

Thursday, November 28, 2013

Vdekja e burrit (1990)

Yllka (2003)

Rruga e lirise

Militanti -

Dashuria e fundit (1994 - 1995)

I dashur armik (2004)

Dimri i fundit (1976)

FILMI "TANA"

Vajzat me kordele të kuqe

Nga mesi i erresires (1978)

Era dhe Lisi

Nata e pare e lirise

Streha e re

Shembja e idhujve

Toka jone

FILMI "PAS GJURMEVE" NGA AKTORET SHQIPTARE

FILMI "DUEL I HESHTUR" NGA AKTORET SHQIPTARE

FILMI "VETMI" NGA AKTORET SHQIPTARE

VIDEO MONTAZH ME ROLET E AKTORES DRITA PELINGU

Hakmarrja - Film komplet

Njeriu me top Film Shqip

Rruge te Bardha -

Ne cdo Stine -

Balle per balle - HD -

mysafiri.mpg

FILM ARTSTIK SHQIPTAR - GEZHOJA E VJETER.avi

Vdekja e Kalit - tanmarket.com

Asgje Nuk Harrohet (Film Shqiptar)

FILMI "HETIMI VAZHDON" NGA AKTORET SHQIPTARE

ENVER HOXHA - TITO 1947 -

The Emigrants ( Emigrantët ) FULL Movie - 2013 Film shqip

Peng Omiros -

Perdhunuesit- [Film i plote] HD with Subtitles

Emblema e Dikurshme-Pjesa e pare dhe e dyte [HQ]

Emblema e dikurshme (1979) (seria 3 dhe 4)

FILMI "EMBLEMA E DIKURSHME" NGA AKTORET SHQIPTARE (SERIA - Nr-1)

KOHE E PAKRYER ME AKTORIN SERAFIN FANKO NGA AKTORET SHQIPTARE

FILMI "EJA" NGA AKTORET SHQIPTARE

At Zef Pllumi, 'Rrno per me tregue'

Burgu i Burrelit

Nentori Dyte

Letra Fatale

Detyre e Posacme

Mysafiri

Debatik

Cuca e Maleve

FILMI "VITET E PRITJES" NGA AKTORET SHQIPTARE

Letra e 1907, Akuzat e Dervish Himës për Gurakuqin, Currin e Topullin

Fatmira Nikolli

Një kartë postale e Dervish Himës dërguar nga Brukseli më 8 nëntor të vitit 1907 Nikolla Ivanajt, hedh dritë mbi marrëdhëniet mes atdhetarëve më në zë të kohës. Patrioti nga Ohri, Hima, i njohur ndryshe edhe me emrin Ibrahim Mehmet Naxhi, duket se nuk ka pasur marrëdhënie të mira me Bajo Topullin, Luigj Gurakuqin dhe Bajram Currin. Në fakt, në letrën që po botojmë me faksimile, Topulli e Curri shkruhen vetëm si emra, ndërsa

101 vjet Pavarësi, krerët e shtetit bashkë në Vlorë

Sot shënohet 101 vjetori i Festës së Pavarësisë. Festimet kanë përfshirë të gjitha zonat shqipfolëse.  Gjithë krerët e shtetit shqiptar, Presidenti Bujar Nishani, Kryeministri Edi Rama dhe kreu i Kuvendit, Ilir Meta kanë qenë së  bashku në Vlorë, në qytetin e Flamurit.
Festimet nisën në orën 11:00 ku u zhvillua ceremonia e ngritjes së Flamurit. Kurorën e parë te varri i Ismail Qemalit e vendosi Presidenti Nishani,

Surpriza, Fiorit të “Fiksit” do t’i duhet ta ndajë karrigen me Albana Osmanin

Ka qenë një surprizë për shikuesit e “Fiks Fare” në “Top Channel” shfaqja të premten në mbrëmje në ekran e Albana Osmanit, në vend të Fiori Dardhës. Dy muaj pas daljes së Fiorit në ekran si moderatorja e këtij formati të rëndësishëm televiziv me largimin e Saimir Kodrës, drejtori i “Fiks Fare” ndryshon strategji. Albana Osmani në këtë dalje të saj të parë ka postuar foto të realizuara në studion e “Fiks Fare”, duke njoftuar fansat e saj në faqen zyrtare në Facebook:

Batutat e Ramës me Nokën dhe Ristanin, emrat e 29 krerëve të Policisë nga Tepelena

Ristani: Numërues të PS, 17 kryepolicë

Rama ironizon Nokën: Flamur pa shkop. Ish-ministri: Do hash shkopin, e ke qejf.

Partia Demokratike denoncoi dje emërimin e shumicës së drejtuesve të Ministrisë së Brendshme nga Tepelena dhe Kurveleshi. Gjatë interpelancës me Kryeministrin për emërimin në postin e drejtorit të Përgjithshëm të Policisë, Artan Didi,

Sunday, November 24, 2013

Aksidenti tragjik, Olldashi po ecte me makinën në marsh automatik

Nga kontrolli autoteknik i makinës “Mercedez Benz S”, me targë AA 003 HN, që drejtohej nga Sokol Olldashi në momentin e aksidentit, ka rezultuar se sistemi i drejtimit dhe i frenimit kanë funksionuar normalisht.
Ndërsa pavarësisht këtij

Igli Cara rrëfen natën fatale: Si e gjeta Olldashin poshtë makinës

Deputeti Igli Cara, personi i parë që ka mbërritur në vendin ku ndodhi aksidenti tragjik që i mori jetën deputetit Sokol Olldashi, rrëfen për "Gazetën Shqiptare" të gjitha detajet, që nga çasti që mori vesh lajmin për aksidentin, deri në momentin që ai u përball me të vërtetën shokuese të vdekjes së mikut të tij më të mirë.
"Unë e kam lajmëruar vetë policinë nga numri im për aksidentin. Në momentin që kam mbërritur në vendin e ngjarjes, makina ishte kthyer përmbys",