Monday, February 10, 2014

Dashamir Shehi: LSI kërkon vota me “5 heronjtë e Vigut”, figura e Enver Hoxhës nuk mund të vlerësohetPropozimet e shpeshta të Lëvizjes Socialiste për Integrim, për vlerësimin e Luftës Nacionalçlirimtare dhe së fundi rikthimin e “5 heronjve të Vigut” në qendër të Shkodrës, ka ngjallur reagime në arenën e politikës shqiptare. Kreu i Lëvizjes për Zhvillim Kombëtar, Dashamir Shehi, në një prononcim për gazetën “Sot”, propozimin e LSI e konsideron si kapital politik.

Sali Shehu: Ja çfarë u diskutua në darkën Rama-Topi, FRD do të zëvendësojë PD në opozitë

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, njëkohësisht një prej drejtuesve të FRD, Sali Shehu, në një intervistë për gazetën “Sot”, ka komentuar situatën aktuale politike, ku është ndalur kryesisht te darka Rama-Topi, marrëveshja mes PS dhe FRD, reforma territoriale, mbarëvajtja e procesit të votimit në 23 Qershor dhe vjedhja e votës, ngritja

Sunday, February 9, 2014

Thjeshtë dhe qartë: ne vijojmë të jemi në fundin e fundit

 Afrim Krasniqi
Atëherë kur vendi ishte nën diktaturë kishim disa gjëra që na “mbanin gjallë”, na argëtonin dhe na merrnin pjesën e madhe të kohës së lirë. Dikush me libra, dikush me muzikën, dhe shumica me sportin. Futbolli ishte argëtimi kryesor dhe ndeshjet e rëndësishme ishin ngjarje kombëtare! Kush nuk ka festuar si i çmendur pas golit të Sokol Kushtës në Beograd apo Vasil Rucit në kulmet e Flamurtarit? Pas 24 vitesh ende luhet futboll, ende kemi kampionat, madje e quajmë “superiore”, kemi federatë