Thursday, February 29, 2024

Luli me njërën këmbë tek Saliu e tjetrën tek Edi

 


Shkruar nga Sokol Pepushaj

Kur ndrinte si Yll në ngjitje, ambasadorja Yuri Kim, rrëmonte kot nëpër shtambat e Lulit të Saliut, për të kapur peshqit e Donald Lu me “rrjetat” e Edi Ramës...

Lulzim Basha u bë i famshëm

Kush po përfiton nga riarmatimi i Evropës?

 


Shkruar nga Tommaso Carboni

Nëse Amerika na braktis, a mjafton kjo për t’u mbrojtur nga Putin?

“Deri para disa muajsh donin që të na ndalonin. Thoshim se ishim të këqijtë, se industria jonë ishte e dëmshme”.

Dhjetë pikat ku implikohet Veliaj në aferën e inceneratorëve

 


Gazetarja Ola Xama renditi dhjetë pikat, të cilat tregojnë implikimin e kryebashkiakut Erion Veliaj, në aferën e inceneratorit të Tiranës.

“Një prej pikave është sjellja e Veliajt si pronari faktik i inceneratorit të

Plani për Ballkanin Perëndimor/ Varhely vendos “kusht”: Do të dyfishojmë ekonomitë, nëse respektoni rregullat e BE-së

 


Komisioneri për zgjerim në BE, Olivér Várhelyi prezantoi planin e Unionit për vendet e Ballkanit Perëndimor. Në fjalën e tij në Samitin e zhvilluar në Tiranë, ai u shpreh se vendeve të rajonit do t’i dyfishohen ekonomitë në 10 vitet e ardhshme.

Sunday, February 25, 2024

Ja si e mundim Edi Ramën

 


Nga Agron Gjekmarkaj

Me thirrjen e Opozites me 20 Shkurt u realizua një protestë e madhe në Bulevardin “Deshmoret e Kombit”. Në një farë menyre ajo i zhgenjeu të gjithë, dikë pozitivisht e të tjerë negativisht.

Jorida Tabaku shuan dilemat se me kë grup është në Partinë Demokratike


Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku thotë se është pjesë grupit parlamentar të drejtuar nga Gazment Bardhi dhe se procesi i bashkimit të partisë duhet të vazhdojë.