Saturday, December 30, 2023

Shkëlzen Berisha: Kartolina e Ramës për Vitin e Ri është arrestimi dhe izolimi i liderit të opozitës!


 Shkëlzen Berisha ka reaguar pas vendimit të Gjykatës së Posaçme, që e vendos kreun e Partisë Demokratike në arrest shtëpiak.

Gjykata miraton kërkesën e SPAK, ‘arrest shtëpie’ me polic te dera për Sali Berishën


 Gjykata e Posaçme ka miratuar kërkesën e SPAK, teksa ka dhënë masën “arrest në shtëpi” dhe ndalim komunikimi për Berishën.

Kjo masë nga SPAK erdhi pasi më herët, ish-kryeministri nuk zbatoi vendimin e Gjykatës, atë të detyrimit me paraqitje para policisë gjyqësore.

Deklarata e parë e Sali Berishës pas arrestimit


 Deklarata e Berishës:

Të nderuar miq, demokratë, shqiptarë kudo ku ndodheni.

Sot ndodhi ajo që të gjithë e dinim, izolimi dhe heqja e të drejtës së fjalës të liderit të opozitës nga narko-regjimi më mafioz i bastardit të ish-xhelatëve shqiptarë Kristaq Rama dhe Spiro Koleka,

Friday, December 29, 2023

Berisha: Nuk krahasohet rasti im me të Fatos Nanos! Ky i fundit kishte firmën e tij në vjedhjen e 10 milionë eurove ndihma

 


Kreu i PD, dhe ish kryeministri Sali Berisha refuzoi krahasimet e çështjes së tij me atë që u zhvillua ndaj Fatos Nanos në vitin 1993.

Nuk krahasohet rasti im

Pse e sulmon Berisha prokurorin Dumani: Copëtoi edhe çështjen e Ahmetajt

 


Kreu i PD, Sali Berisha tha sot se nuk akuzon pa fakte drejtuesin e SPAK, Altin Dumani duke theksuar faktin se si hetoi Arben Ahmetajn dhe një takim ende të

Thursday, December 28, 2023

Zullum te madh duhet te kesh bere o Sali...Adriatik Riza Dosti

Paske vrare e paske prere e paske bere kedine e ja qe ne s'dime kurgje hic !

Paske cenuar Sigurine kombetare te Amerikes, paske minuar Demokracine ne Shqiperi ...ne shtetin ''mik per koke '' te Amerikes...

Lindja e Krishtit, festë gëzimi në Ulqin


 Gjekë Gjonaj

Ashtu si çdo vit, festa e Krishtlindjes (K’shnellave )     është pritur me një atmosferë festive në qytetin e Ulqinit nga besimtarët katolikë.  Ceremonia ka nisur ditën e diel me meshat   e mbajtura në kishat  e famullisë katolike të kësaj komunë. Mesha tradicionale  e mesnatës që të kujton lindjen e  birit të Zotit  është mbajtur  në kishën e Ulqinit, për të vijuar ditën e hënë me mesha në kishat katolike.

 Mesazhet e  urimit

Meshtarët 

Fundosja e “kartelit” në BeogradShkruar nga Fadil Lepaja

Në Beograd, si gjithkund në rajon, këto ditë populli ka filluar të dehet, kush me wiski e kush me vodka. Të gjithë duan të hanë, të pinë dhe të dehen për natën e ndërrimit të moteve dhe askush nuk ka dëshirë të merret me protesta dhe greva, së paku jo deri pas vitit të ri serb, që i bie me 7 janar.

Iluzioni i një brezi që besoi se demokracia nuk vidhet dot më


 Shkruar nga Andi Bushati

Arrestimi i liderit të opozitës, Fatos Nano, u shoqërua nga një protestë e fuqishme dhe e pandalshme në rrugët e Tiranës. Berisha u mund në mënyrë plebishitare në referendumin për kushtetutën e re. Opozita ishte e gatshme të gjakosej në sheshe për të mbrojtur votën e vjedhur të majit ’96.

Njihuni me 3 shenjat më të guximshme të horoskopit


 T’i dalësh për zot vetes është e thjeshtë për t’u thënë, por jo gjithnjë e thjeshtë për t’u bërë. Ndonjëherë, duhet shumë guxim për të identifikuar dhe folur për padrejtësitë. Gjithsesi, për këto 3 shenja, nuk është kaq problem.

Të fshehtat e dosjes amerikane për Sali Berishën!


 Shkruar nga Pamfleti

Dosja që në brendësi ka emra, ngjarje, qytete, që mund të shkaktojnë një cunam të vërtetë në botën e politikës, kulturës, por edhe njerëzve të njohur të elitës së Tiranës...

Tuesday, December 26, 2023

Te pa fat, te mallkuar ...apo mire na e bejne...


 Pak nga te gjitha .

Ndaj dhe jemi ketu ku jemi si Shqiperi e si shqiptare...
Te pa fat sepse fatin tone kurre nuk e kemi kerkuar ashtu sic duhet e sic na takon por e kemi lene ate ne duar te te tjereve ...
Te mallkuar se vazhdojme te jemi hasmit e njeri tjetrit...se gjate luftes N- C.vrame njeri tjetrin...se prishem Kisha,Teqe e Xhamia e pushkatuam e cuam ne litar sherbestaret e Perendise...
Mire na e bejne se nuk zume kurre mend