Friday, June 14, 2024

Berisha publikon kontratën e Ramës me ish-kryespiunin rumun, trafikant droge


Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka publikuar kontratën e Edi Ramës me Fabian Coldeo, ish-shefin e shërbimeve sekrete rumune, gjeneralin Coldeo, një McGonigal ballkanik.

E votuan demokratët, Flutura Açka: Partia ime është SPAK

 


Flutura Açka:
 Edi Rama zgjodhi kundërshtarin e vet politik,

Si qarkullon paraja prej EURO 2024!


 Kampionati Europian i Futbollit është duke filluar me hedhjen jo vetëm të topit, por edhe të eurove. Sponsorizuesit e ekipeve të kampionatit vijnë kryesisht nga vendet e përtej detit, sidomos nga Kina. Pse ndodh kjo?

Jordan Bardella mund të bëhet kryeministër i Francës

 


Jordan Bardella iu bashkua asaj që në atë kohë ishte Fronti Kombëtar i Francës në moshën 16-vjeçare.

Në të njëjtin vit në 2012, udhëheqësja e partisë, Marine Le Pen për herë të parë kandidoi për presidente dhe nuk arriti të korr fitore, pasi u rendin në vendin e tretë.

Wednesday, June 12, 2024

Bacë, PD do ende fort punë, por ka për ta kry


Nga Basir Çollaku 

Kjo ishte thirrja shpirtërore, emblemë e qytetarëve të Kosovës por edhe të Shqipërisë, në nderim të heroit dhe simbolit të luftës, Adem Jasharit, familjes së tij, kur Kosova u bë e pavarur. Ne jemi në luftë me krimin, mafian, keqbërësit, kombëtarë e ndërkombëtarë, ndaj vendi është i zaptuar

Gjykata i dha vulën e PD-së Berishës, zbardhen diskutimet në mbledhjen me dyer të mbyllura të Bashës me strukturat! Ja katër idetë në “tavolinë”, si do të ndikojë vendimi tek deputetët e rreshtuar krah tij

 


Janë zbardhur diskutimet në dy mbledhjet urgjente të Lulzim Bashës me strukturat e tij, pas vendimit të Gjykatës së Apelit ditën e djeshme (11 Qershor) që i dha vulën e PD-së Sali Berisha.

Sipas gazetarit Osman Stafa, ky vendim ka ardhur si rrufe në qiell të hapur

Tuesday, June 11, 2024

Sot nuk ka humb asnjë demokrat, përvec atyre që politikën e kishin kthyer në biznes.

 


SOKRAT TURTULLI

 Asnje demokrat dhe demokrate qe, deri dje dhe sot ka qene pjese e lul bashes, nuk ka pse var turinjte apo te merzitet tejskajshem nga vendimi i sotem.

Berisha: Sot dera është e hapur dhe respekti për kontributet dhe mendimin ndryshe është i garantuar!


Mesazh për anëtarët dhe mbështetësit e PDSH!
Të dashur demokrate dhe demokratë, simpatizantë dhe simpatizantë të PD.
Sot është dita të falënderoj dhe të përulem me respektin më të madh para çdo demokrateje e demokrati që shkroi historinë në kuvendin e 11 Dhjetorit!