Wednesday, June 5, 2024

“U arrestua në vitin 1986, pas refuzimit të votës për kandidatin lokal të Partisë Komuniste dhe dënua me 10 vjet burg”- Shkrimi i “New York Times”: Një dëshmitar i identifikuar si “J”…


 “Një organizatë amerikane e të drejtave të njeriut ka akuzuar qeverinë komuniste të Shqipërisë, se ka shtypur lirinë e besimit, të shprehjes dhe lëvizjes. Shqipëria, një vend me 3.2 milionë banorë, instaloi ateizmin në Kushtetutën e saj, duke nxjerrë jashtë ligjit të gjitha besimet”, thuhet në draft-raportin e organizatës.

Drejtues të PD, takime në Parlamentin italian: Në fokus burgosja e Berishës


 Një përfaqësi e Partisë Demokratike kryesuar nga Sekretari i Pergjithshëm Flamur Noka dhe nënkryetari Agron Gjekmarkaj, u takua këtë të martë në mjediset e Parlamentit Italian me kryetarin e grupit parlamentar të Forza Italia Paolo Barreli dhe deputetin Alessandro Batilocchio.

“Story” informale e Agron Shehaj


 Nga Indrit Vokshi  “Story” informale e Agron Shehaj

Agron Shehaj u shfaq në PD në vitin 2017. Thashethemet ishin se ka paguar 500 mijë euro tek Lulzim Basha për të qenë i pari i listës së Vlorës.
Ky thashethem zinte vend,

Sunday, June 2, 2024