Wednesday, January 3, 2024

Berisha refuzon heshtjen me vendim gjykate, “Dumani vrasës, do ia nxjerr fytyrën”

 


Për ta ndëshkuar sa më fort Sali Berishën që refuzoi të paraqitur dy herë në javë para oficerëve

Protestë tek shtëpia e Berishës, kreu i PD u flet demokratëve nga dritarja


 Kreu i izoluar i opozitës Sali Berisha u ka folur sot protestuesve tek apartamenti tij duke u kërkuar qytetarëve të largojnë frikën për të rrëzuar Edi Ramën.

Tuesday, January 2, 2024

Argita Malltezi: Nuk ka pranga që burgosin lirinë tuaj

 


Argita Berisha ka përshëndetur simpatizantët e Sali Berishës, të cilët janë mbledhur sot në rrugicën e shtëpisë së ish-kryeministrit.

Vajza e ish-kryeministrit u shpreh se nuk ka pranga që burgosin lirinë dhe se ky vit do të sjellë fitoren për opozitën.

BILD jehonë arrestimit të liderit të opozitës: Po luftojnë korrupsionin, apo kanë frikë nga Berisha?

 


Media më e lexuar në Europë,  gjermania BILD i ka bërë jehonë arrestimit të liderit të opozitës shqiptare, Sali Berisha.

Pavarësisht izolimit, BILD shkruan se ka arritur të kontaktojë Berishën nga arresti shtepiak për ta pyetur rreth zhvillimeve të fundit në Shqipëri.

Isa Mustafa: Liderët që përmbysën diktaturën, e kalojnë ndërrimin e moteve në arrest në emër të popullit!

 


Ish-kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka reaguar ashpër në lidhje me vendimin politik të GJKKO-së me urdhër të kryeministrit Edi Rama, për të vendosur në arrest shtëpie kryedemokratin Sali Berisha.

Monday, January 1, 2024

SHTYHET PER NE 2025 KERKESA PER VIZE PER SHTETASIT AMERIKAN QE DUAN TE UDHTOJNE NE EUROPE.PO PER SHQIPTARET ??!! :

 


"Duke filluar nga viti 2025, mbajtësit e pasaportave amerikane që udhëtojnë në Evropë do të duhet të aplikojnë për autorizim përmes Sistemit Evropian të Informacionit dhe Autorizimit të Udhëtimit (ETIAS) përpara vizitës së tyre.

Rregullat e reja ishin vendosur të hynin në fuqi në vitin 2024, por BE. Zyrtarët njoftuan të premten se do të shtyhej deri në vitin e ardhshëm.

Greqia mirëpret kthesën e Ramës për Belerin. Po a është kthesë apo pazar mes palëve


Shënim nga Sami Nezaj

Çuditërisht Greqia e ka pritur me interes deklarimin e djeshëm të Edi Ramës në lidhje me çështjen Beleri ku lajmëron zëvëndësimin e Goros, ish kryetari socialist i Himarës me një tjetër person të emëruar nga qeveria deri në përfundim të procesit gjyqësor të Fredi Belerit.

Salianji: Goditjes së Sali Berishës t’i përgjigjemi me bashkim

 


Deputeti Ervin Salianji shkoi pas 2 vitesh në selinë e PD fill pas arrestimit të Sali Berishës duke u kërkuar gjithë demokratëve të bashkohen si përgjigje ndaj autokracisë se mazhorancës politike dhe Edi Ramës.

Nga sot nuk ka më biznese me taksë zero, profesionet e lira do paguajnë koncesionet


 Nga 1 janari 2024 nuk ka më biznese me taksë zero ndërkohë që taksa e mbledhir nga 29 mijë profesione të lira do të shkojnë në xhepat e pak njerëzve përmes koncesioneve që zhvatin buxhetin e shtetit.

Berisha, i izoluar në shtëpi shpërndan foton vetëm me Lirinë


 Kreu i opozitës Sali Berisha uroi sot Vitin e Ri me një foto ky shfaqet vetëm me të shoqen, Lirien. Ai është në arrest shtëpie duke qëndruar larg fëmijëve dhe pjesëtarëve të tjerë të familjes.

”Gëzuar miq. Shqipëria u gdhi sot si Bjellorusia! Por Viti i Ri është fillim i ri, shpresë e re. Betejë pa kthim. Fitore”, shkruan në rrjete sociale.

Më pas Berisha ka uruar qytetarët e Kosovës për liberalizimin e vizave ndërsa theksoi se Edi Rama ka lobuar gjithë kohën për pezullimin e këtij vendimi nga Brukseli.

Sunday, December 31, 2023

Berisha nga izolimi shtëpiak, uron shqiptarët për vitin e ri


Kreu i PD, Sali Berisha i cili prej dje është në arrest shtëpiak i ka uruar shqiptarëve përmes rrjeteve sociale vitin e ri. Me këtë urim ai u drejtohet të gjitha kategorive të qytetarëve pa harruar edhe ata që ndodhen pas hekurave të burgut.