Thursday, May 2, 2024

Rama preu Veliajn në foto? – Detaji që futi në kurth mediat


 Një foto e publikuar nga Edi Rama me familjen e Ali Ahmetit ka shkaktuar dyshime se ai mund ta kishte retushuar foton duke eliminuar Erion Veliajn nga fotoja origjinale.

Wednesday, May 1, 2024

Edi Rama i bën dalje Veliajt? Gazetari: Drejtues politik i Tiranës është caktuar Igli Hasani

 


Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, nuk është më drejtues politik i Partisë Socialiste për Qarkun e Tiranës, sipas gazetarit Poli Hoxha.

I ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Ora e Betit” , gazetari ka deklaruar se ditën e djeshme kryeministri dhe njëkohësisht dhe kryetari i Partisë Socialiste, Edi Rama, ka “zhveshur”

“Pikëpyetjet e ngjitjes në detyrë të bukuroshes Belinda Balluku!”


Newsbomb.gr: Në Greqi punonte si ndihmëse shtëpiake! Krahu i djathtë iu arrestua 

për ‘pastrim parash’

Një pyetje publike për Veliajn

 


REDAKSIONALE CNA

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, për të mijtën herë doli përpara qytetarëve të Tiranës dhe shqiptarëve si një mashtrues nga ata të cilët drejtësia i prangos që të riedukohen dhe të mos përfitojnë nga mashtrimet.

Veliaj tha se nuk e kishin thirrur në SPAK. Në fakt, rezultoi e kundërta. 

Unë si dëshmitar i përplasjes së Batonit me Lalin


 Përplasja e fundit mes Baton Haxhiut dhe Erion Veliajt më ndriçoi në mënyrë të papritur një nga enigmat që më mundonte prej kaq kohësh, atë se pse në bashkinë e Tiranës kanë vjedhur kaq trashë. Unë isha, në një farë mënyre, dëshmitar i “sherrit”. Ose, më mirë të thuash, rastësisht prezent, në vendin ku ai nisi. Gjendeshim në studion e Çim Pekës. Tema e diskutimit ishte thirrja në SPAK e Veliajt

Tedi Blushi publikon rezultatet e votimit, ja përbërja e re e Kryesisë Politike të Partisë së Lirisë

 


Sekretari i Përgjithshëm i Partisë së Lirisë, Tedi Blushi, ka publikuar rezultatet e votimit në Komitetin Drejtues Kombëtar të Partisë së Lirisë, për Kryesinë e re Politike të kësaj force politike.

Komiteti Drejtues Kombëtar i Partisë së Lirisë, tha Blushi,

Tuesday, April 30, 2024

Përgjigjia për opozitën dhe analistët, deklaratat e Veliajt në Këshillin Bashkiak


 Kryebashkiaku Erion Veliaj pas dëshmisë në SPAK ka zhvilluar mbledhjen e Këshillit Bashkiak online, ku ka komentuar akuzat e opozitës, teksa tha se ata shkojnë nga humbja në humbje me të njëjtin entuziazëm.


Veliaj komentoi dhe protestën teksa tha se janë ‘çapaçule më molotov’, por që nuk arrijnë dot as kreativitetin e fanatiskave të Tiranës apo Partizanit.

“Vendimi i sotëm në vazhdën e Gjykatës së Lartë”/PD, Sefa: Respektojmë gjykatën, presim të qetë vendimin e Apelit

 


Sekretari i për Çështjet Ligjore në Partinë Demokratike, Indrit Sefa, ka dhënë një deklaratë në lidhje Vendimin e Gjykatës së Shkallës së Parë që vendosi që të mos pranojë kërkesën e Gazment Bardhit për ta çregjistruar Lulzim Bashën si kryetar i PD-së.

Sefa është shprehur se vendimi i marrë sot nga Gjykata e Rrethit Tiranë, ështe vendim në frymën e vendimit të Gjyktës së Lartë. 

DEKLARAT

Edhe njëherë: Erion Veliaj duhet të dorëhiqet menjëherë!


 Nga Baton Haxhiu

Para pak orësh Erion Veliaj bëri një paraqitje të ethshme televizive duke i sulmuar egërsisht analistët televizivë me theks të veçantë.

I pushtuar nga frika e një procesi gjyqësor dhe ndjenja e pakëndshme e nxënies me presh në dorë në një mal aferash

Miku i Ramës, Baton Haxhiu sulmon ashpër Erion Veliajn: Jep dorëheqjen. Tommaso Buscetta u pendua dhe pushoi së qeni mafioz

 


Kryetari i bashkisë Erion Veliaj sulmoi sot pasdite analistët në shumë media me fjalë fyese si ‘llum’, ‘maskarenj’, ‘interesaxhinj’ e ‘njerëz të poshtër’.

“Kur them se duhet të jemi krenar, duhet të jemi krenar edhe sesi e kemi mbledhur gjithë llumin bashkë. Mjafton të shikoje dje emisionet e lajmeve,

Erion Veliaj del pas 8 orësh nga SPAK: Isha si bashkëpunëtor te kolegët!

 


Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka dalë pas rreth 8 orësh nga ambientet e Prokurorisë së Posaçme (SPAK).

Ai ka dëshmuar në lidhje me mega aferën miliona euro të inceneratorit të Tiranës, për të cilin vazhdojnë të paguajnë rreth 80 mijë euro në ditë prej vitesh, edhe pse incenerator nuk ka. 

“Dumani ka mbyllur sytë për Veliajn”, Argita Malltezi: Prokurorët i ka kolegë në vjedhje

 


Altin Dumani ka mbyllur sytë për Erion Veliajn. Kështu është shprehur Argita Malltezi, vajza e liderit demokrat Sali Berisha teksa ka komentuar shkuarjen në SPAK ditën e sotme të kryebashkiakut të Tiranës.

Po kush ishte nacionalisti dhe antikomunisti i përbetuarish ish Ministri i Brendhsme shqiptaro amerikani ing. Xhafer Deva


 Si e njofta Xhafer Devën? Shkruaj si njeri në moshë të kaluar, por edhe si njeri para Zotit. Zoti dhe kombi, nuk duhet të gënjehen. Xhafer Deva, kishte këto vetijet e kosovarit dhe hidheshe në luftë pa i vënë gurë ballit si asnjë tjetër, për të mbrojtur popullin e tijë. Ishte burri, shqiptari më i shkëlqyer i gjeneracionit të tijë.” – Ago Agaj, ish minister, nacionalist vlonjat[1]

Monday, April 29, 2024

RAI 3: Ish-avokati i narko-trafikantëve, pas marrëveshjes Rama-Meloni

 


Mediat italiane i janë rikthyer sërish marrëveshjes Rama – Meloni mes Shqipërisë dhe Italisë për emigrantët e paligjshëm dhe qendrat e pritjes që do të ngrihen në Shëngjin dhe Gjadër. “Rai Tre” do të transmetojë mbrëmjen e së dielës në emisionin “Report”

Profil/ Kush është gazetari i RAI që nervozoi Ramën dhe lidhja e vjetër me Shqipërinë

 


Prezantuesi i emisionit “Report” në Rai 3, Sigfrido Ranucci është bërë i njohur në vendin tonë javën e fundit pas transmetimit të emisionit dedikuar marrëveshjes për emigrantët mes Shqipërisë dhe Italisë dhe që shkaktoi një valë reagimesh. Ai është

Mbrojti Ramën, opozita italiane ‘shpërthen’ ndaj Melonit: Perëndesha e mashtrimit!

 


Jo vetëm mediat, por edhe politika italiane e ka konsideruar të papranueshëm sulmin që kryeministrja Giorgia Meloni bëri për RAI duke mbrojtur kreun e qeverisë shqiptare, Edi Rama.

“Më ndihmoni t’i dërgoj solidaritetin tonë Edi Ramës për linçimin vetëm për përpjekjen

Sunday, April 28, 2024

Shpërthimi me tritol në banesën e gjyqtarit Sterkaj në Shkodër, reagon KLGJ: Dënojmë aktin kriminal!

 


Këshilli i Lartë Gjyqësor (KLGJ) ka reaguar pas shpërthimit me tritol në banesën e gjyqtarit Tonin Sterkaj.

KLGJ dënon aktin kriminal dhe shprehet se kjo ngjarje përcjell shqetësim dhe cenojn rëndë sigurinë e gjyqtarit dhe përbëjnë kërcënim serioz për të gjithë shoqërinë.

Melonit i vjen keq për Ramën dhe shqiptarët. Të mbajë vetëm keqardhjen për Ramën


 Meloni le të solidarizohet vetëm me Ramën në lidhje me akuzat e RAI 3 pasi populli shqiptar në shumicë solidarizohet me tv publik italian.

Kryeministrja e Italisë, Giorgia Meloni i ka dalë sot në mbështetje homologut te saj shqiptar Edi Rama gjatë një takimi me strukturat e partisë së saj “Frateli d’Italia”