Friday, December 22, 2023

Publikohen vendimet e italianëve për tokën tek ish kompleksi Partizani, nuk u shpronësuan apo kompensuan kurrë


 “Skapi fshehu dokumentet për pronën ku u vendos klubi Partizani! Toka nuk ishte shpronësuar nga italianët, por ishte rekuizuar”, deklaroi sot kreu i PD, Sali Berisha.

“Jam këtu për t’u njohur ju

Thursday, December 21, 2023

Te shkruash per Shqiperine sot eshte sa e lehte po aq edhe e veshtire...

 


Eshte e lehte pasi tashme anomalia ne ate vend eshte krejt normale e ne pushtet...dhe kete e dijne te gjithe e kerkushi nuk i thote plac !

Dhe eshte e veshtire se cfaredo qe te thuash e te shkruash ti ...as te degjon as te lexon e as te kupton kerkushi !
Le te marrim ''rastin e arrestimit '' te Berishes

Sa te drejte qe kishe o Fadil Hasa...

 


Nje gjykatese me emrin Irena Gjoka ... e shkarkuar 27 vite me pare per pa aftesi nga Berisha...sot gjykon Saliun per korrupsion hahaha ...

Nje komision me perberje L.Nikollen , E.Felajn, Bushka , A.Pellumbi [ i biri i Servet Pellumbit] Cuci ...te cileve u bashkohet ne qendrim e ne votim per heqjen e imunitetit te Sali Berishes me votim 6-0 ..

Struktura të reja në PD, krijohen kordinatorët e rajoneve

 


Kryesia e PD e mbledhur këtë mbrëmje ka vendosur të thërrasë këshillin kombëtar të shtunën ndërsa mori një vendim për zgjerim të rrjetit të organizimit të partisë.

“Vendimet e kryesisë janë së pari një shumëfishim i të gjitha përpjekjeve për betejën pa kthim;

Zëri i Amerikës: Ç’ndodhi sot në Kuvend dhe çfarë e pret Sali Berishën

 


Kuvendi në Tiranë miratoi sot me 75 vota pro kërkesën e SPAK-ut mbi autorizimin për arrestimin ose heqjen e lirisë së deputetit Sali

Kuvendi i hoqi imunitetin, Berisha mbledh Kryesinë

 


Sali Berisha do të mbledhë ditën e sotme Kryesinë e Rithemelimit.

Kryetari i opozitës, Sali Berisha do të

Dyshimet/ Kuvendi thotë “PO”, Berisha drejt arrestit në seli

 


Vota e Edi Ramës dhe ajo e 74 deputetëve të tjerë të shumicës së tij parlamentare mjaftuan për ti hapur rrugën arrestimit të Sali Berishës

MAZHORANCA URDHËROI ARRESTIMIN E SALI BERISHËS

 


Me 75 vota pro Kuvendi votoi sot për lejimin e arrestimit të kreut të opozitës, Sali Berisha.

Nënpraninë e afro 150 gatdistëve në sallë, kryetarja e Kuvendit urdhëroi votimin. 75 deputetë të qeverisë votuan për

DOKUMENTAT/ Nikolla nis urgjent në SPAK vendimin e Parlametit për imunitetin e Berishës


 Vetëm pak minuta pas votimit në Parlament të heqjes së imunitetit të kreut të opozitës Sali Berisha, kryetarja e Kuvendit Lindita Nikolla ka njoftuar SPAK.

A do e ndihmojë Berishën të drejtojë PD-në? Argita Malltezi: Do jap ndihmën time

 


Nga protesta kundër arrestimit të babait të saj, Argita Malltezi nuk e ka përjashtuar mundësinë që të bëhet pjesë e garës për drejtimin e PD, megjithëse tha se kjo do të varet nga

Heqja e imunitetit të Berishës/ Gjekmarkaj: U shkel Kushtetuta, një vend pa opozitë është regres

 


Deputeti demokrat Agron Gjekmarkaj ka komentuar heqjen e imunitetit të kryedemokratit Sali Berisha, nga Kuvendi me votat e PS.

Gjekmarkaj ka thënë se ajo

Basha: Po të vinim në seancë edhe ne do votonim kundër Berishës


 Pas mbarimit të seancës së Kuvendit, grupi i Lulzim Bashës reagoi me një deklaratë për shtyp.

Edhe pse nuk morën pjesë në seancë, pasi kishin frikë, ata thanë se po të ishin, do të kishin votuar si Edi Rama

Mazhoranca në Kuvend voton heqjen e imunitetit për Sali Berishën


Kuvendi i ka hequr sot imunitetin deputetit Sali Berisha, për të cilin SPAK ka kërkuar një masë më të fortë. Me 75 vota pro Kuvendi ka miratuar në një situatë të pazakontë, teksa opozita proteston në sallë por dhe jashtë Kuvendit. 

Heqja e imunitetit/ Berisha: Jam më i fortë se kurrë! Gjithçka që është ndërmarrë ndaj meje është ilegjitime!

 


Kryetari i PD, Sali Berisha, sapo mbërriti në selinë e PD pas seancës parlamentare ku u votua heqja e imunitetit të tij, iu drejtua me këto fjalë qytetarëve shqiptarë, por dhe kryeministrit Edi Rama:

“Sot jam më i fortë se kurrë!

Heqja e imunitetit të Berishës/ Bardhi: Akt i mirëfilltë politik dhe antikushtetues


 Kryetari i Grupit Parlamentar të PD-së, Gazment Bardhi, ka reaguar për votimin e sotëm në Kuvend për heqjen e imunitetit të Kryetarit të Partisë Demokratike Sali Berisha.

Arrestimet e SPAK/ Meta: Përpjekjet për të krijuar iluzion sikur po goditen të dyja palët, regji e Edi Ramës!


 Kryetari i PL, Ilir Meta, u pyet sot nga mediat nëse mendon se sot opozita është më e dobët dhe pavarësisht se ai deklaroi se nuk është i shqetësuar për pozicionin e tij përballë SPAK-ut, a mund të thuhet se kush e ka radhën, duke iu referuar qëndrimit se SPAK vepron me porosi politike?

Tuesday, December 19, 2023

DEKLARATA/ Berisha: Pse kundështova dhe vijoj të kundërshtoj procedurën nga SPAK

 


Deklaratë e Kryetarit të Partisë Demokratike, Sali Berisha:

Siç është bërë tashmë e njohur, me datë 21 tetor 2023 prokurorët politik Arben Kraja, Enkeleida Millonaj dhe gjykatësja Irena Gjoka

Monday, December 18, 2023

"JEHONA POETIKE" BASHKOI POETËT NË FESTËN E FUNDVITIT. (Fotogaleri)

 


Një aktivitet tejet i veçantë përcolli krijimtarinë poetike të antarësisë së Shoqatës së Shkrimtarëve Shkodër me kr. z. Zija Vukaj. 18 poezi në formatin audiovizual