Saturday, December 27, 2014

Arvizu flet për herë të fundit para largimit: Ndryshimet mes Berishës dhe Ramës

Ambasadori amerikan në ikje, Aleksandër Arvizu, rrëfen për MAPO marrëdhëniet e vështira me Berishën dhe pse mendon, që ai është i njëjti si në vitet ‘91- ‘92. Trajektorja e vështirë e marrëdhënieve me Ramën dhe debati më i nxehtë privat me të në zyrën e PS-së. Vlerësimi dhe këshilla për Bashën dhe pse opozita sipas tij, është në udhëkryq.
E fundit, në “Top Story”. A mendoni se thatë gjëra që nuk duhet t’i kishit thënë, apo nëse intervista do të ribëhej, do të thoshit të njëjtat gjëra?

Tuesday, December 23, 2014

PD i jep fund bojkotit, tërheq kërkesën për dekriminalizimin e Parlamentit

Përditësuar: 23 Dhjetor 2014 - 23:49

Olta Gixhari: Po pres përgjigjen e ambasadorit Arvizu

Pas lajmit në fundjavë që mbushi faqet e para të shtypit të shkruar, mbi 'pengun' që i kishte mbetur ambasadorit amerikan Aleksandër Arvizu gjatë qëndrimit në Shqipëri, aktorja Olta Gixhari tani është më e kujdesshme në leximin e gazetave.

Ambasadori

Kryeministri Rama, mbrëmje gala plot me batuta me gazetarët

Kryeministri Edi Rama në darkën gala të shtruar sonte për gazetarë, drejtues e përfaqësues të medias, me rastin e festave të fundvitit, ishte i pakursyer në batuta.

Për këtë pritje u përdor një format i ri, ku ishin gazetarët të cilët fillimisht flisnin dhe shprehnin mendimet e tyre për veprimtarinë e qeverisë këtë vit.

Takimi i fundvitit