Saturday, August 2, 2014

Ushqimet që përmirësojnë shëndetin seksual

1. Shalqiri - është konsideruar si “viagra e natyrës”. Citrulina që ai përmban kthehet në aminoacidin –argjininë, i cili prodhon oksidin nitrik, një substancë që lidhet drejtpërdrejtë me relaksimin e enëve të gjakut dhe përmirësimin e qarkullimit.


Tuesday, July 29, 2014

A është populli ende në fuqi?

Nga Preç Zogaj
Pak javë më parë botova në faqet e gazetës “Panorama” një shkrim të frymëzuar nga libri madhështor “Në kërkim të sensit të humbur”  i publicistit të shquar polak Adam Michnik, botuar nga Instituti
Tani një libër tjetër politik po nga Instituti i Mediave, nga një tjetër autor i shquar “lindor”, bullgari Ivan Krastev, më pak bullgar sesa është Michnik polak, më shumë universal sesa vendor në gamën dhe markat

Ortodoksi Rama dhe iftaret pas rakisë dhe të sharave me rob shpie

Nga Alban Daci
Gjithkush ka vene re garen e madhe te politikaneve per te ushtruar iftar per besimtaret muslimane. Praktikisht, sic do i quanin dijetaret myslimane te pafete shtrojne iftare e hajne per vete. Politiken deri diku mund te them se e njoh mire, edhe pse si shkence eshte gjithmone ne evolucion. Politikanet shqiptare, qe gjithe diten pijne raki, shahen nga robt, as nuk agjerojne, ne darke shtrojne iftar e ha po vete. Ky eshte nje realitet i turpshem e tregon fatkeqesisht servilizimin e fese e besimtareve myslimane tek politika e

Rihapni dosjen! Vrasja e Azem Hajdarit, provat i ka Sali Berisha

Dossier NGA HYSNI BARDHI
TIRANE - Këto ditë janë bërë disa shkrime dhe intervista në shtyp për vrasjen e Azem hajdarit. Që të njohësh figurën e Azem Hajdarit duhet të qëndroje pranë tij në momentet e tij të vështira dhe të qeta. Azemi në biseda nuk ishte ai i mitingjeve. Në fillimet e tij në politikë ai thoshte, unë dua që të rri me njerëz trima, të mençur, që inatin e mbrëmjes e lënë për mëngjes, sidomos për këtë të fundit kam nevojë. Insinuatat për ta kaluar këtë ngjarje me fije jashtë