Friday, May 10, 2024

Tani nuk ngre dot kokën se shoh mjekrën e Ulsiut, që t’ia shkul firaunit!’


Nga Agron Gjekmarkaj

Deputetët hynin kokulur e gati si tinëz në sallën e Kuvendit dje. Një si padëshirë e përzier me ankth i karakterizonte.

Nallbatit, një brengë i rrinte mbi kokë si reja që nuk dihet në lëshon shi apo breshër. Të hepuar e kishte shikimin, të dukshëm zemërimin, të zëshme psherëtimën.

Tre përgjigjet e Irenës së KLGJ për Irenën me tre mbiemra në GJKKO!


 Nga Sali Berisha

Të dashur miq, Llagamin e KLGj, korrupsionin e saj me Delinën e Soros-it e kam denoncuar publikisht në disa statuse kur firmosën marrëveshjen për t’ju dorëzuar dosjet gjyqësore në kundërshtim me ligjet dhe Kushtetutën e vendit, personave të rekruatuar nga Delina Fico nën kuadrin e Institutit “East-West” të George Soros, në tërësi nga fondacioni “Qemal Stafa"

Standardi i vendosur nga vettingu, kolegët e Irena Gjokës janë shkarkuar për shumë më pak se kaq


Prokuroria e Përgjithshme është vënë në lëvizje duke marrë dosjen e vettingut të gjyqtares së posaçme Irena Gjoka, pas artikujve të publikuar në media, ku ajo akuzohet se u ka fshehur organeve të vettingut

Wednesday, May 8, 2024

Shqiptarët hanin bukë me uthull ose sheqer, si reagoi Enver Hoxha kur ia tha anëtari i Byrosë Politike, Muho Asllani. Rrëfimi i plotë

 


Ish-anëtari i Byrosë Politike, Muho Asllani vjen për lexuesit e noa.al me këtë rrëfim ku ndalet në diskutimin në Byronë Politike për gjendjen e vështirë

Thomas Tuchel në prag të bërjes së historisë së UEFA Champions League në gjysmëfinalen Real Madrid kundër Bayern

 


Taktikani gjerman mund të arrijë një sukses që as Carlo Ancelotti dhe as Pep Guardiola nuk e kanë arritur në karrierën e tyre.

Bayern Munich po kërkon një vend në finalen e UEFA Champions League të këtij sezoni dhe ndërsa kjo do të ishte një arritje fantastike në nivel klubesh, një fitore ndaj Real Madridit do ta bënte trajnerin e larguar Thomas Tuchel të shkruajë histori.

Dosja në SPAK/ 10 mesazhet e Ramës për ankthin e Veliajt

 


Arrestimet e drejtorëve të Bashkisë së Tiranës për vjedhjet me kompaninë 5D dhe marrja në pyetje e Erion Veliajt në SPAK për inceneratorin e Tiranës ekslipsuan

Lapsusi i pandërgjegjshëm për SPAK që tradhëtoi Edi Ramën

 


Ajo që lexohet nën reshta ndoshta e ka tradhëtuar mesazhin që kryeministri donte të përçonte publikisht. Edi Rama nuk e

Tuesday, May 7, 2024

Rama paralajmëron arrestime brenda PS: Nuk mbroj asnjë tradhëtar para SPAK!

 


Kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar arrestime të tjera nga rradhët e qeverisë teksa tha gjatë mbledhjes së kabinetit qeveritar dhe

Gjyqtarja që dënoi Berishën, del non grata në Greqi dhe vendet e BE

 


Proto Thema

Dosja Maneku-Gjoka-Shpata” botohet vendimi dëbimit

Ka tentuar dy herë të hyjë në Greqi me vizë false. Ka përdorur tre nbiemra. Gjykata e ka marrë vendim për dëbim dhe nongrata në Shengen. Por drejtësia në Shqipëri e olrzgjedh Manekun Irena,

Qytetarët te bashkia e Tiranës në protestë: Veliaj në burg, na vodhi!

 


Po mbahet para bashkisë së Tiranës protesta e thirrur  “Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit” dhe e mbështetur nga opozita.

Protestuesit kërkojnë dorëheqjen e kreut të bashkisë, Erion Veliaj për aferën e Inceneratorit të Tiranës si dhe të dosjes 5D. Ata kërkojnë që SPAK hetimin dhe arrestimin e Veliaj

A është Veliaj ai që Rama urdhëron të përbuzet!


 Kryeministri Edi Rama duket se një pjesë të fjalimit të tij mbajtur sot në takimin me deputetë, ministra dhe drejtues të PS ia dedikoi kreut të bashkisë Erion Veliaj.

Rama nuk e përmendi me emrër por përdori fjalorin më të ashpër dhe përbuzës për ‘kryetarin e bashkisë hajdut’.

Monday, May 6, 2024

Pranvera e ankthit të Veliajt

 


Kush e ndjek rregullisht Instagramin e kryeministrit me siguri është habitur që në albumin e fotove që ai botoi nga nderimi për dëshmorët në 5 maj, ishte publikuar edhe një pozë e Erion Veliajt duke u përkulur para monumentit nënë Shqipëri.