Friday, November 21, 2014

Njoftimi i Presidentit Obama për imigracionin

Presidenti Barack Obama njoftoi ndryshime rrënjësore në politikat e emigracionit të Shteteve të Bashkuara, të cilat do të ndikojnë në jetët e miliona emigrantëve pa dokumenta. Por, plani i presidentit ka shtuar kështu dhe kundërshtimin në Kongres.
Presidenti Obama iu drejtua publikut amerikan nga Shtëpia e Bardhë duke e përkufizuar “të prishur”

Thursday, November 20, 2014

Dëgjoni këngën kushtuar Sokol Olldashit në 1-vjetorin e ndarjes

Kjo është kënga kushtuar deputetit te ndjerë të Partisë Demokratike Sokol Olldashi, i cili humbi jeten 1 vit me pare ne nje aksident tragjik. Kenga eshte shkruar miqtë e tij deputetët Astrit Patozi dhe Florjon Mima. Ajo është orkestruar nga Shpetim Saraci dhe këndohet nga Aleksandër Gjoka.