Tuesday, June 18, 2013

Intervista e fundit, Berisha përjashton servilin Fevzi, zgjedh Ballën

 

Berisha ka zgjedhur javën e fundin, si të vetmen javë të fushatës për të dhënë intervista për mediat.
Ajo që bie në sy është se për të parën herë gjatë këtyre tetë viteve, Berisha ka përjashtuar një intervistë në emisionin “Opinionin” me Fevziun. Në vend të Fevziut, Berisha ka zgjedhur emsionin rival të “Opinion”, “Top Story”, i cili drejtohet nga Sokol Balla.
Berisha pritet të jetë të enjten në “Top Story”.Formati i intervistës do të jetë ai, ku Balla do të bëjë moderatorin, ndërsa të pranishëm do të jenë shumë gazetarë të mediave të ndryshme në vend.
Një tjetër intervistë, Berisha ka planifikuar në emisionin e gazetarit, Artur Zheji në “News 24”.
Ndërsa ka braktisur Fevziun, Berisha nuk ka përjashtuar TV Klan nga intervista e tij. Ai do të jetë në Tv Klan të premten, por moderatori i kësaj interviste do të jetë Reis Çiço.
Largimi nga i Berishës nga emisioni i Fevziut ka të bëjë me linjën e adoptuar së fundmi nga gazetari. Fevizu, i cili deri paj muaj më parë ishte një nga servilët më të shquar të pushtetit të Berishës, tani ka ndërruar kahjen. Duke e parë me syzet e opozitës rezultatin e 23 qershorit, Fevziu ka vendosur të hapë emisionin e tij për Ramën dhe të bëjë edhe diversion brenda së djathtës përmes Topit, të cilin e kishte ftuar mbrëmë.

Fevziu shquhet për servilizma të tilla si dhe një njeri pa shtyllë kurrizore, gjë që e dëshmon edhe e kaluara e tij e largët. Në vend të Berishës, Fevziu ka zgjedhur në emisionin e së enjtes të ketë sërish Ramën, për të tretën herë brenda pak javëve.

No comments: