Sunday, August 5, 2012

SHBA, pornostarja në mbështetje të Romney

Me 160 filma me drita të kuqe në kurrikulum, Jenna ka njoftuar mbështetjen e saj për Romney teksa pinte shampanjë në dhomën VIP të një klubi nate në San Françisko.
Pasi mori mbështetje nga Clint Eastwood, kandidati republikan për Shtëpinë e Bardhë, Mitt Romney ka marrë mbështetje edhe nga një aktore.

Por nuk bëhet fjalë për një aktore dosido, por për Jenna Jameson, pornostarja më e famshme dhe më e kamur në botë, me një pasuri prej 30 milionë dollarësh.

Me 160 filma me drita të kuqe në kurrikulum, Jenna ka njoftuar mbështetjen e saj për Romney teksa pinte shampanjë në dhomën VIP të një klubi nate në San Françisko.

“Po pres me padurim të shoh sërish një republikan në krye të Shtëpisë së Bardhë”, është shprehur ylli i filmave erotikë.

Më herët gjatë ditës, aktori dhe regjisori i famshëm amerikan, Eastwood mbështeti publikisht Romney-n gjatë një evenimenti për mbledhjen e fondeve elektorale në Ketcën, Idaho.

“Vendi ka nevojë për një shtysë. Ai do të sjellë një sistem fiskal siç duhet, do të ketë barazi dhe personat nuk do të vihen njëri kundër tjetrit", tha Eastwood.

Gjatë mbledhjes së fondeve, aktori-regjisor mblodhi 2 milionë dollarë, një rekord në shtetin e Idahos. Me syzet e errëta "Ray Ban", ai u tregoi mbi 300 të pranishmeve si e kishte njohur Romney-n.

Eastwood po xhironte filmin "Mistic River" në Boston dhe politikani kandidonte per postin e guvernatorit të Masaçusetsit. "Pash spotin elektoral dhe thash ‘po ky është një djalosh shumë simpatik për të qenë guvernator, i ngjan më shumë nje presidenti’”, tregoi Eastwood./YllPress/

No comments: