Sunday, April 17, 2011

Nga jeta politike ne Qarkun e Shkodres.

TOPALLI PREZANTON LIKEN

00121

Partia Demokratike ne qytetin e Koplikut ka celur fushaten elektorale. Ka qene kryetarja e kuvendit Jozefina Topalli e cila ka prezantuar para banoreve te koplikut kandidatin per zgjedhjet e 8 Majit per bashkine e Koplikut, kreun aktual te kesaj, bashkie Ramadan Lika. Ka qene kruyeparlamentrja Topalli e cila gjate fjales se saj ka prezantuar para banoreve, ate qe e ka cilesuar njeriun e investimeve dhe arritjeve te bashkise se Koplikut Ramadan LikaMe pas ka qene kreu Ramadan Lika, I cili ka deklauar se investimet do te jene te pranishme ne bashkine e Koplikut edhe gjate mandatit te ardhshemTe pranishem ne kete takim pervec banoreve dhe simpatizanteve te partise demokratike kane qene edhe deputete te qarkut te Shkodres te cilet kane garantuar mbeshtetjen ndaj qytetit te koplikut ne vercanti dhe gjithe qarkut te Shkodres ne pergjithesi

PS REAGON PAS MITINGUT NE BUSHAT

002121
I menjehershem ka qene reagimi I kandidatit te partise socialiste per postine komunes se Bushatit Gojart Salja pas hapjes se fushates elektorale te partise demokratike ne kete komune. Salja ka akuzuar rivalin e tij Zef Hilen per perdorimin e territorit te komunes per zhvillimin e mitingut si dhe futjen ne miting te nxenesve dhe mesuesve te shkollave.

PD PREZANTON ZEF HILEN

5165165

Ne nje miting madheshtor Aleanca per Qytetarin ka prezantuar kandidatin e saj njekohesisht kryetarin aktual Zef Hilen per postin e kryekomunarit te Bushatit. Mes ovacioneve te te pranishmeve kryekomunari Zef Hila ka theksuar perpara banoreve te Bushatit se PD I ka mbajtur premtimet e dhena duke bere investime te panumerta ne kete komune, ndersa ka leshuar nje lum akuzash ndaj deputetit te majte Tom Doshi.E pranishme ne kete mitimng te hapjes se fushates se kandidatit te djathte kryeparlamentarja Jozefina Topalli ka deklaruar se me 8 Maj PD do triumfoje ne Bushat dhe ne te gjithe Shqiperine, ndersa ka kerkuar nga banoret e Bushatit qe te injorojne deputetin e majte Doshi duke votuar partine demokratike me 8 Maj.Te pranishem ne kete miting elektoral kane qene deputetet e djathte te qarkut Shkoder si dhe perfaqesuesit me te larte te pushtetit lokal ndersa banoret e Bushatit I kane dhene mbeshtetjen e plote kryetarit actual dhe njekohesisht kryekomunarit Zef Hila.

BERDICE, XHURRETA CEL FUSHATEN

456457457

Kreu I komunes Berdice Qamil Xhurreta, ka celur fushaten elektorale per zgjedhjet vendore te 8 Majit, ne fshatin Trush te kesaj komune. Ne prezencen e shume simaptizanteve dhe banoreve te kesaj komune, Xhurreta ka shpalosur platformen e tij, per 4 vitet e ardhshme ne kesaj komune. Xhurreta ne fjalen e tij eshte ndalur ne investimet qe eshte perfshire, komuna e Berdices gjate mandatit te fundit, por edhe per investimet te cilat do te nisin pas zgjedhjeve te 8 Majit, ku ai ka bere apel edhe per nje fushate te qete ne kete komune duke I bere thirrje kandidatit te opozites qe te presin sebashku rezultatin e zgjedhesve…

Te pranishem ne kete takim kane qene drejtuesit me te larte te partise republikane, me ne krye, Fatmir Mediun, por edhe deputeti I qarkut te Shkodres, Gjoke Uldedaj, I cili ka deklaruar se Berdica do te votoje serish per koalicionin qeverises, koalicionin tradicional, Parti Demokratike Parti Republikane

Banoret kane pritur me obacione te shumta, kreun e partise republikane, Fatmir Mediu, se ne Komuna Berdice do te votoje per njeriun e zgjedhur dhe te perkushtuar ndaj banoreve…

Qamil Xhurreta ne krye te kesaj komune,m kerkon mandatin e 3-te, tij, duke iu referuar, investimeve te realizuara, nje administrate te sukseshme gjithmone ne sherbimn te banoreve te komunes se Berdices, te cilet, kane pasur si objektiv te tyre sherbimin ndaj qytetareve/Sipas ROZAFA TV/

No comments: