Tuesday, October 4, 2011

Hidhet shorti i Kupës së Shqipërisë

Shorti për raundin e dytë të Kupës së Shqipërisë për sezonin 2011-12 u mbajt gjatë pasdites në ambientet e FSHF-së dhe ai nxorri një seri përballjesh interesante.

Me një format të ri, të ndryshëm nga sezonet e shkuara, kompeticioni nuk do të zhvillohet më me modelin e përballjeve direkte.

16 skuadrat e mbetura janë ndarë në katër grupe dhe dy të parat e secilit grup do të avancojnë për në raundin pasardhës të çerekfinaleve.


Kjo është ndarja e shortit:

Grupi A: Tirana, Laçi, Shkumbini, Apolonia
Grupi B: Flamurtari, Teuta, Pogradeci, Kamza
Grupi C: Skënderbeu, Kastrioti, Besa, Luftëtari
Grupi D Vllaznia, Bylis, Dinamo, Elbasani

No comments: