Thursday, March 31, 2011

Pato i merr Berlusconi-t “kalanë nga brenda”


Alexandre Pato i ka “marrë kalanë nga brenda” presidentit të Milanit, Silvio Berlusconi-t, pasi pas spekulimeve për mundësinë e largimit të tij nga kuqezinjtë, braziliani ka filluar të frekuentojë vajzën e Kryeministrit.

Marrëdhënia e brazilianit me Barbara Berlusconi-t kishte kohë që dyshohej, që kur ajo filloi të ndiqte vazhdimisht të gjitha ndeshjet e Milanit, por u konfirmua vetëm ditën e sotme nga një intervistë e futbollistit në revistën “Vanity Fair”.

I pyetur për përfundimin e shpejtë të martesës së tij me dashurinë e fëmijërisë, Stephany Brito, Pato deklaroi: “A ja penduar që u martova aq shpejt? Mund të them vetëm që tani jam i lumtur.

Është e vërtetë që kam një raport me vajzën e Berlusconi-t, por nuk më pëlqen që të gjithë veçojnë babain e saj dhe jo atë vetë. E kam ende të vështirë të flas për këtë, pasi jemi ende në fillimet tona. Mbase më vonë do të jap më shumë detaje”.

Duke u shkëputur nga bota e dashurisë, Pato u përqendrua në atë të sportit: “Ëndrra ime është të fitoj një titull me Milanin dhe këtë radhë të gjithë e ndiejmë si shumë të mundur. Dëmtimi në kavilje? Falë Zotit tani jam mirë”

No comments: