Monday, May 30, 2011

Kanada, aksidentohet në dush ish-trajneri i Shqipërisë, Medin Zhega

Medin Zhega

Medin Zhega, ish-trajner i kombëtares së Shqipërisë në futboll dhe emër i njohur i këtij sporti në Shqipëri, është aksidentuar në Kanada brenda në një banesë.
Njoftohet se aksidenti me Medin Zhegën ka ndodhur në Kanada ku ai ndodhej për një vizitë familjare tek të afërm të tij. Sipas njoftimeve të deritanishme Zhega mësohet se është rrëzuar duke bërë dush në shtëpinë e një të afërmi të tij.
Pasi ëshztë rrëzuar, ish futbollisti i njohur i Vllaznisë, Dinamos dhe ekipit kombëtar ka marrë goditje në pjesën e pasme të kokës.
Ai ka mbetur pa ndjenja dhe është nisur drejt e në spitalin civil të Torontos. Ekzaminimet e bëra kanë gjetur një dëmtim të rëndë të shtyllës kurrizore.

No comments: