Sunday, January 25, 2015

Koktejli i shijshëm efektiv për rënien në peshë

Nje kokteil i shijshem dhe natyral per te rene ne peshe.
Si përgatitet: Në një litër me lëng boronice 100% (në pamundësi të lëngut të freskët të boronicës, përgatisni çaj boronice. Në një litër ujë të valuar shtoni 10 bustina çaji me boronicë) shtrydhni 4 kokrra limoni dhe 4 kokrra portokalle.

I shtoni një lugë kafe me kanellë të bluar (ose 2 shkopinj kanelle) dhe një lugë kafe me xhinxher të bluar (në mungesë të xhinxherit të bluar, shtoni një filxhan kafe me xhinxher të pa bluar).
Si përdoret: Kokteijli rekomandohet të konsumohet disa herë në ditë 30 minuta para buke nga një gotë.
Për shkak të vetive të shumta terapeutike dhe vlerave ushqimore, koktejli me agrume dhe boronica mund të konsumohet për një kohë të gjatë dhe të pacaktuar.

No comments: