Wednesday, June 29, 2011

Lulzim Basha takohet me Fatos Nanon


Tiranë, 29 qershor 2011, NOA- Në një nga momentet me kritik të marrëdhënieve mes mazhorancës dhe opozitës, dy prej eksponentëve të njohur të forcave kryesore kanë vendosur të thyejnë akullin.

Ish-kryeministri dhe ish-kryetari i Partisë Socialiste, Fatos Nano dhe Lulzim Basha, kandidatin e shpallur fitues i bashkisë së Tiranës nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve janë takuar së bashku në një aktivitet të organizuar sot pasdite në Tiranë. Dy politikanët kanë qenë të shoqëruar nga bashkëshortet e tyre në këtë aktivitet arsimor.

Nano dhe Basha njihen për marrëdhëniet e tyre miqësore. Një vit më parë, Nano dhe Basha janë parë të drekojnë se bashku.

Edhe pse një takim miqësor, nga i cili nuk ka pasur mesazhe politike, në Partinë Socialiste nuk kanë munguar kritikat për “tradhti” të ish-kryetrarit.

Ndërsa duket se edhe takimi i fundit do të përdoret si një argument më shumë nga mbështetësit e Ramës për të siluruar ish-kreun e partisë, i cili prej vitesh ka marrëdhënie të ngrira më liderin aktual të selisë rozë.

e.t/NOA

Shkruani KomentinKOMENTE
  • Oltiana Krasniqi 22:29 - 29 Qershor 2011
    po ti je legen se ato e kan kryp djathin do merresh ti me ato or ndyrsir o sotir o plere edhe sikur ti kete vjedhur mir do ja bente atit te paaftit edi rames qe kur te jet dielle do e marr si kallam per peshq se na cavi trapin ai qe shet kallamat o mer ket o ska edhe un pranova dhe mos ja ca trrapin fatos bobit me lul kar derrin
  • tirana 22:28 - 29 Qershor 2011
    kjo eshte demokracia por shqiptaret nuk dijne gje tjeter vetem te shajne dhe mos ti vleresojne figurat shqiptare,edi 3 mandate tirana ta shpif seshte gje tjeter vecse pluhur pislliqe jevgje neper kazana rruget plot me gropa tirana evropiane e edi rames po sa tallen me popullin shqiptar,shpresojme qe basha te beje dicka per kte kryequtet te mrekulluashem qe kena urime bashes.
  • sotir Labi 21:21 - 29 Qershor 2011
    Kane se cfare bisedojne: Krye hajduti qane hallet me hajdutin. Ftu...plehera,pjelle e keqe.

No comments: