Sunday, July 18, 2010

Zbuloni shqiptaren në pasarelat franceze


Ajo është Loreta Fishta, stërmbesë e poetit të njohur shqiptar, Gjergj Fishta. Ka pozuar për emra shumë të njohur të modës si ‘Adidas’ ‘Swarowski’, ‘Dior’, ‘Nivea’, ‘L’oreal’, ‘Emprunt’, ‘Alice L'ange’, ‘Puma, Mac’, ‘Beauty Trend’, ‘Toyota’, ‘Honda’, ‘Vogue’ , ‘Peugeot’, ‘Ftv Thailand’.

E karakterizuar nga bukuria tipike shqiptare, me tiparet e saj të ëmbla, vajza shkodrane është në listën e modeleve më të kërkuara franceze. Ka emigruar që e vogël në Francë dhe, sot në moshën 19 vjecare punon në botën e modës por dhe të kinemasë. Së fundmi ka interpretuar në telenovelën franceze ‘Les Invicibles 2’, si dhe ka luajtur në filmin ‘The Hunter’, që pritet të shfaqet së shpejti në kinematë botërore.

No comments: