Thursday, July 22, 2010

Fotoja e rrallë, Margarita Xhepa në plazhAjo është një zonjë vërtet e bukur...nga ato gra, që sytë do të ndalonin jo vetëm kur ishte e re, por në çdo kohë, dhe sot vjen me një foto sic nuk e kemi parë asnjëherë. Kjo është ikona e teatrit dhe filmit shqiptar, Margarita Xhepa. Gjithçka e fal me dëshirë dhe dashuri. Ashtu si edhe këto emocione të së kaluarës që ka ndarë në suplementin \"Summer Pages\" te Gazeta Shqiptare. E në këto fletë kujtimesh, vjen dhe një foto e viteve kur Margarita ishte e re, në plazhin e Durrësit, tek ato ditë që me zor gjente kabinat, tek gatimi herët për të shkuar që në mëngjes në plazh, tek vështirësitë për të gjetur një palë rroba banje, e tek çdo detaj pastaj që mbetet i bukur. Por, koha nuk i ka dëmtuar asgjë, aktores, ajo mbetet e bukur dhe hyjneshë pavarësisht thinjave në kokë.

1 comment:

Anonymous said...

pershendetje nga Athina!

Fotot me veshjen e Hekubes dhe me shall te Artistes Margarita Xhepa jane realizuar nga Peter Bros ne liqenin e Tiranes, ne prill 2010.
U realizuan mbi 200 foto te aktores per librin me 365 intervista qe eshte duke shkruar prej disa vitesh zonja Elda Andrea Kokoneshi- Elanko (poete e mrekullueshme)e cila me modestine me te madhe buzeqesh kur e pyet per kete.
Kur na intervistoi Elda per zonjen Margarita, na u duk paksa e habitshme... por eshte nje "gjetje e bukur" dhe me te vertete do te jete nje liber i vecante.
Theodhora
Athine
shenim: Urime per blogun tuaaj