Thursday, August 12, 2010

Nju Jork: Aksident i aeroplanit "Air Force Two" me zëv/presidentin Biden në bord

LONG ISLAND NY : Aksident serioz, ndodhi dje heret në mëngjes në një aeroport të Nju Jorkut, me aeroplanin presidencial në të cilin ndodhej Zv / Presidenti i SHBA-ës Joe Biden dhe anëtarë të familjes së tij. Nën/Presidenti Biden ka qenë për pushime në perlën e bregdetit njujorkes në Hampton, në një nga zonat ku gjenden parqet bregdetare më të shtrenjëta dhe më të bukura në Amerikë.
Pasi përfundoi pushimet u largua dje heret në mëngjes "me aeroplanin presidencial "Air Force Two" me zëvendës presidentin Joseph R. Biden Jr. në bord, cituan burime nga policia e Nju Jorkut, duke thënë se ai ishte i përfshirë në një aksident të vogël me asnjë të lënduar ose të vdekur. Vetëm dëmtime materiale të aeroplanit të parkuar.
Megjithse Shtëpia e Bardhë, deri tash nuk ka dhënë asnjë njoftim, policia e Nju Jorkut thotë se po bënë hetimet në një aeroport të Nju Jorkut, në periferi të tij, në Long Island, tha Francis S. Lani zyrtari i lartë i Forcave Ajrore nga SHBA-ës, duke shtuar se aeroplani presidencial "Air Force Two" Boeing 757 i zëvendëspresidentit të SHBA-ës, gjatë largimit nga aeroporti ka godtiur në kthesën e "marrjes së shpjetësisë" për ngritje, një aeroplan të vogël privat të mërkurën heret në mëngjes .
Aeroporti Gabreski në Suffolk County në bregdetin e Long Island - Nju Jork, u mbyll për disa orë, deri sa u largua aeroplani presidencial "Air Force Two" Boeing 757 i zëvendëspresidentit të SHBA-ës, dhe avioni bosh e i vogël që ishte dëmtuar u fut në një hangar aty afër./BEQIR SINA/
photo

Air Force Two

No comments: