Saturday, January 29, 2011

Mark Marku: Rama foli në anglisht para shqiptarëve

Deputeti demokrat e quan absurd fjalimin në anglisht sot të kryesocialistit gjatë konferencës për shtyp
Politikë
Mark Marku: Rama foli në anglisht para shqiptarëve
Deputeti demokrat e quan absurd fjalimin në anglisht sot të kryesocialistit gjatë konferencës për shtyp
28 janar 2011 18:39
“Fjalimi i Ramës në anglisht ishte një gjë absurde dhe paradoksale, pasi ai para tij kishte vetëm dy gazetarë italianë dhe gazetarë shqiptarë.

Dukej më shumë si një fjalim për ndërkombëtarët, sesa ata që kishte përballë dhe shqiptarët”.

Ky ka qenë pohimi i deputetit demokrat, Mark Marku, gjatë një interviste në studion e “ABC News” duke komentuar konferencën që kreu socialist mbajti pas manifestimit homazh të mesditës së sotme.

Sipas tij, opozita përveçse në rrugë siç po e nxjerr kreu i saj Edi Rama, ka vend për ta zhvilluar betejën e saj të ligjshme në parlament, ku ajo ka një numër të konsiderueshëm votash.

“Nuk mund të vendoset dialog me një forcë që përjashton veten”, tha më pas ai, duke iu drejtuar metodave që ka përdorur deri tani opozita.

E duke përmendur pretendimin e vazhdueshëm të opozitës për zgjedhjet e 28 qershorit, ai tha se ato në fakt ishin zgjedhje që i njohur gjithë bota.

“E përse duhet të ndërhyjë komuniteti ndërkombëtar? Që të bëjmë realitet ëndrrat e Partisë Socialiste? Ajo ka si ëndërr zgjedhjet e parakohshme”, tha më pas Marku.

No comments: