Friday, November 19, 2010

Sarah Pelin: Nëse garoj në zgjedhjet 2012 do mposht Obamën

Sarah Pelin: Nëse garoj në zgjedhjet 2012 do mposht ObamënSHBA- Ish-guvernatorja e Alaskës Sarah Pelin ka deklaruar se ajo mund të mposhtë presidentin Barak Obama në zgjedhjet e vitit 2012, gjithnjë nëse vendos të garojë për Shtëpinë e Bardhë.

Në një intervistë për rrjetin amerikan ABC, Pelin tha se po vlerëson mundësinë që të kandidojë në zgjedhjet e ardhshme presidenciale në SHBA. E punësuar si një analiste e rrjetit tjetër amerikan Fox Neës, Pelin tha se po vlerëson nëse një kandidaturë e saj do të ishte diçka e mirë për vendin dhe familjen e saj.

Ish-kandidatja republikane për zëvendës presidente në zgjedhjet e 2008-ës, ishte një nga figurat kryesore për zgjedhjet e mesit të mandatit dhe një favorite e lëvizjes anti qeveritare Tea Party. Nëse vendos të garojë, ajo do të ishte kandidatja e parë presidenciale në SHBA që drejton një reality show.
(m.a/News24/BalkanWeb)

No comments: