Thursday, December 21, 2023

DOKUMENTAT/ Nikolla nis urgjent në SPAK vendimin e Parlametit për imunitetin e Berishës


 Vetëm pak minuta pas votimit në Parlament të heqjes së imunitetit të kreut të opozitës Sali Berisha, kryetarja e Kuvendit Lindita Nikolla ka njoftuar SPAK.

Kuvendi ka nisur drejt Prokurorisë së Posaçme dy vendime atë të Parlametit sot paradite dhe raportet e rekomandimit bga Këshilli i Mandateve, atë të mazhorancës dhe raportin e deputetit Enkelejd Alibeaj.

Më poshtë dy letrat e nisura nga Kuvendi

No comments: