Monday, September 3, 2018

Si dukej Jul Deda

Viti 1996 ishte një periudhë shumë e madhe ndryshimi për shqiptarët. Menjëherë pas prishjes së sistemit ata u dyndën për të kaluar kufijtë me idenë për të pasur kushte më të mira jetese.
Vala e këtyre largimeve ka prekur edhe familjet e shumë artistëve, një ndër ta është edhe Julian Deda. Në një foto të publikuar pak minuta më parë ai tregon me nostalgji për momentet e vyera dhe mënyrën si e sheh fenomenin e emigrimit pas kaq shumë vitesh.
“Nostalgji. Si shumë shqiptarë edhe familja jonë ka provuar shijen e mirë dhe të keqe të emigracionit. E keqe sepse ndryshe nga sot ne atë kohë ishte shumë e vështire të vije e të shkoje sa herë të duash për të parë të afërmit dhe kjo kthehej në një stres të paparë për çdo emigrant të asaj kohe. Nga ana tjetër ishte e mirë sepse eksperienca e fituar në tokë të huaj është leksion i madh për jetën.
P.s. Në foto është momenti i kthimit në atdhe. Të veshur me kostume, se ashtu ishte koha atëherë, kur hipnim në avion duhej të vishnim rrobat më të mira që kishim,”- shkruan Juli.
Në këto foto vihet re edhe ndryshimi në pamjen e aktorit, i cili shfaqet me disa kilogramë më pak.
hipnim në avion duhej të vishnim rrobat më të mira që kishim,”- shkruan Juli.
Në këto foto vihet re edhe ndryshimi në pamjen e aktorit, i cili shfaqet me disa kilogramë më pak.

3 comments:

Marian said...

INVESTIMET NATYRORE.

$ 300_ $ 4500
$ 400_ $ 6000
$ 500_ $ 7500
$ 600_ $ 9000
$ 700_ $ 10500
$ 800_ $ 12000
$ 900_ $ 13500
$ 1000_ $ 15000.
Filloni investimet dhe fitoni direkt në portofolin ose llogarinë tuaj bankare
SHENIM: Duhet të keni një telefon Android ose PC për të monitoruar llogarinë tuaj, nëse jeni të interesuar kontaktoni në WhatsApp: +17168691327. email: midasgoldmoney@gmail.com

Bhmme said...

Faleminderit zotëri për magjitë tuaja të vërteta. Emri im është Zara Matteo. Kjo është vërtet e pabesueshme dhe nuk kam përjetuar kurrë diçka të tillë në jetën time. Para se të takohesha me ju, zotëri, unë provova të gjitha mjetet e mundshme që mund të kisha për të sjellë burrin tim mbrapa, por kuptova se asgjë nuk funksionon për mua dhe se burri im ka zhvilluar shumë urrejtje për mua. Mendova se nuk kishte asnjë shpresë për t'u ribashkuar me ish-burrin tim. Por kur lexova komente të mira se si DR WHITE i ndihmon të tjerët, vendosa t'i dërgoj një mesazh përmes WhatsApp: +17168691327. të provoja dhe bëra gjithçka që ai më udhëzoi dhe unë i besova atij dhe unë ndoqa udhëzimet e tij pasi ai më garantoi në 48 orë, dhe pikërisht atëherë më telefonoi ish -im. Zotëri, ne jemi më të lumtur tani se kurrë. Gjithçka duket e përsosur dhe kaq e natyrshme! Faleminderit shumë zotëri për magjitë tuaja autentike dhe të padiskutueshme. këtu përsëri emailin e tij:

wightmagicmaster@gmail.com

.com Ju gjithashtu mund të Whatsapp atij:
+17168691327

Comma said...

Am Afrodita nga TIRANA, i dashuri im më la për një arsye që nuk ma bëri kurrë të njohur, më bllokoi në çdo rrjet social që mund të përdorja për të kontaktuar me të. e cila më solli trishtim, u përpoqa ta kthej, por u mashtrova dy herë, derisa takova një mikun tim shumë të mirë i cili më tha se si u ndihmua nga një magjistar i mrekullueshëm i quajtur Dr Dr, pastaj i shkrova atij në WhatsApp, ai më premtoi se do të më ndihmojë dhe gjithçka do të jetë mirë në 3 ditë pasi ai bëri një magji dashurie, dhe unë bëra gjithçka që ai më udhëzoi, për ta shkurtuar historinë, për habinë time më të madhe, ish i dashuri im të kthehej tek unë pas 3 ditësh dhe duke qarë duke më kërkuar ta fal që nuk e kishte parë atë që i ndodhi, ai më premtoi se nuk do të më linte kurrë për asnjë arsye, dhe tani ne jemi të përkryer së bashku me gëzimin dhe lumturinë, të gjitha falë Dr White, kontaktoni me të për çdo lloj magji, më besoni ai do t'ju ndihmojë të zgjidhni çdo problem që po kaloni për momentin,
Email: wightmagicmaster@gmail.com
WhatsApp+17168691327