Saturday, July 12, 2014

Kalendari i Kategorise Superiore 2014-2015Mesditën e së hënës është hedhur në ambjentet e FSHF-së shorti i Superligës për sezonin 2014-15. Siç dihet në kampionatin e ri, do të marrin pjesë tashmë 10 ekipe. Në bazë të këtij shorti, në ndeshjen e parë Vllaznia do të presë në "Loro Boriçi" ekipin e Kukësit, ndeshje kjo që do të luhet më 23 gusht. Pas kësaj jave, në të dytën shkodranët do të udhëtojnë drejt Durrësit për të luajtur me Teutën, në të tretën do të presin Tiranën, më pas do jenë mysafir në Vlorë ndaj Flamurtarit.
Në javët e pesta dhe të gjashta Vllaznia do të presë në Shkodër fillimisht Apoloninë dhe më pas Elbasanin, në javën e shtatë do luajë në Laç dhe në të tetën do presë Partizanin për ta mbyllur fazën e parë në Korçë me Skënderbeun kampion në fuqi. Po ashtu është hedhur edhe shorti i Kupës së Shqipërisë dhe në turin e parë Vllaznia do të ndeshet me Mamurrasin ndërsa në turin pas tij, do të luajë me fituesen e çiftit Ada- Kastrioti.
KATEGORIA SUPERIORE, 2014-2015
FAZA E PARE
JAVA 1 (23/08/14)
JAVA 2 (30/08/14)
JAVA 3 (10/09/14)
JAVA 3 (14/09/14)
JAVA 5 (20/09/14)
JAVA 6 (27/09/14)
JAVA 7 (04/10/14)
JAVA 8 (18/10/14)
JAVA 9 (25/10/14)

FAZA E DYTE
JAVA 10 (29/10/14)
JAVA 11 (01/11/14)
JAVA 12 (08/11/14)
JAVA 13 (22/11/14)
JAVA 14 (26/11/14)
JAVA 15 (06/12/14)
JAVA 16 (13/12/14)
JAVA 17 (17/12/14)
JAVA 18 (20/12/14)

FAZA E TRETE
JAVA 19 (24/01/15)
JAVA 20 (31/01/15)
JAVA 21 (07/02/15)
JAVA 22 (14/02/15)
JAVA 23 (21/02/15)
JAVA 24 (28/02/15)
JAVA 25 (04/03/15)
JAVA 26 (07/03/15)
JAVA 27 (14/03/15)
JAVA 28 (21/03/15)
JAVA 29 (04/04/15)
JAVA 30 (11/04/15)
JAVA 31 (18/04/15)
JAVA 32 (25/04/15)
JAVA 33 (02/05/15)No comments: