Tuesday, September 30, 2014

Ja lista me 150 emrat e Këshillit Kombëtar të PD-së

Partia Demokratike bëri të ditur dje emrat e 150 anëtarëve të Këshillit Kombëtar të cilët u zgjodhën pas votimit të 7500 delegatëve. “Partia Demokratike vjen sot me një energji si asnjëherë më parë për t’iu përgjigjur kërkesave, nevojave, shpresave dhe ëndrrave të qytetarëve për një Shqipëri të zhvilluar, demokratike dhe Europiane”, u shpreh zëdhënësja e PD-së Oriela Nebiaj. Ajo që bie në sy është lista, ku pjesë e saj janë disa ish-deputetë të PD-së, por edhe dy këshilltarë të Presidentit Nishani. Pjesë e Këshillit Kombëtar të PD-së është zgjedhur edhe kryetari i komunës së Lazaratit Dasho Aliko
ndërkohë në listë janë edhe një sërë emrash të rinj, por edhe artistësh.
Adrian Trebicka
Adriana Gjonaj
Agest Kopellaj
Agim Parllaku
Agron Kuliçi
Agron Musaraj
Akil Kraja
Alban Male
Albana Cenollari
Albana Myftari
Albert Avduli
Alfred Rrushaj
Alfred Spahiu
Alisa Braho
Alma Marku
Anita Gumeni
Anton Koka
Arben Ibroja
Arben Qirjako
Arben Sefgjini
Arber Hasanaj
Ardian Isufi
Arenca Trashani
Armand Teliti
Arqile Goreja
Asllan Dogjani
Avenir Peka
Bardh Islamaj
Bardh Spahia
Bashkim Shehu
Belind Këlliçi
Besa Petriti
Besar Gazidede
Besnik Aliaj
Besnik Fuçia
Bislim Ahmetaj
Bledi Kasmi
Bujar  Vukaj
Bujar Brovina
Dardana Boletini
Dashamir Aliko
Dashnor Sula
Dhurata Çupi
Dorian Teliti
Edi Lesi
Edith Harxhi
Edmond Palushi
Edvin Kulluri
Elisa Gjepali
Elvana Hana
Endri Hasa
Endri Kokoshi
Eneida  Guria
Eneo Zguri
Eni Kasmi
Enkelejd Alibeaj
Enkelejda Sallaku
Enno Bozdo
Erion Sula
Eris Hoxha
Erla Mehilli
Ermal Mamaqi
Ervin Minarolli
Ervin Salianji
Estela Gostivari
Etion Kapedani
Fabjan Topollaji
Fabjola Bregu
Fatbardh  Kadilli
Ferdinand  Xhaferi
Fisnik Kruja
Flamur Gjymishka
Florian Pustina
Florian Xhuti
Gazmend Dibra
Gazmend Koduzi
Gent  Minarolli
Genti Malko
Gjergj Lezhja
Gjok  Uldedaj
Gjok Vuksani
Glori Husi
Greta Deljani
Greta Koçi
Grida Duma
Grigels Muçollari
Halit Shamata
Haris Vongli
Hasan Metuku
Hekuran Hoxhalli
Ilir Dervishi
Ina Haxhia
Ina Vorfi
Ina Xhani
Ina Zhupa
Irena Progni
Isuf Çela
Ivi  Kaso
Jakup Beqiri
Jamarbër  Malltezi
Jemin  Gjana
Juela Meçani
Julian Deda
Kastriot Sulka
Kiri Hajdari
Klodiana Shala
Kreshnik Çollaku
Lajla Përnaska
Laura Vorpsi
Lediana Fratari
Ledina  Aliolli
Lefter Maliqi
Leonard Olli
Lindita Dedegjoni
Llesh Kola
Meri Poni
Merlinda Hoço
Mimoza Hajdarmataj
Mirela Tabaku
Mirgen Lata
Murat Basha
Nertila Qafzezi
Nevila Bami
Nevila Xhindi
Nezir Haldeda
Njazi Kosovrasti
Olgerta Shkurti
Oriela Nebijaj
Osman Metalla
Pal  Dajçi
Paulina Hoti
Petraq  Milo
Reila Bozdo
Roland Kërçuku
Salih Tagani
Shkëlqim Berisha
Shpëtim Saraci
Silvi Bardhi
Taulant Zeneli
Teuta Starova
Valbona Mezini
Vali  Vorpsi
Vath Tabaku
Viktor Bella
Xhevdet Mehmeti
Ylber Vata
Ylli Asllani
Zana Guxholli
Zef Hila
Zheni Gjergji

No comments: